Tikriausiai nėra žmonių, nežinančių kultinės roko žvaigždės Jon Bon Jovi. Šis garsus muzikantas mėgaujasi šlove jau keletą dešimtmečių, pardavė milijonus savo kūrybos plokštelių ir linksmino ne vieną milijoną fanų koncertų arenose. Be abejonės, šlovė jam atnešė ne tik žinomumą, bet ir milžinišką turtą.
Dažnai iš milijonierių tikimės, kad jie pasinaudos savo galimybėmis ir dalį savo turtų skirs kilniems tikslams. Tačiau tikrai ne kiekvienas žiūri toliau, nei savo kiemas. Štai Jon Bon Jovi užsiima tokia veikla, apie kurią žino tikrai mažai kas, o sužinoję neslepia nuostabos ir didelės pagarbos žvaigždei.
2016-aisiais dainininkui ir jo žmonai kilo unikali idėja, kurią pora sėkmingai įgyvendino ir nenustoja plėtoti savo veiklos toliau. Jon žmona Dorothea pasiūlė vyrui idėją įsteigti restoraną vargšams ir benamiams. Tačiau tai buvo ne tipinė valgykla nepasiturintiems, o kai kas visiškai kitokio.
Pora įkūrė labdaros organizaciją pavadinimu “Jon Bon Jovi soul Foundation”, kurios pagrindinis tikslas yra pamaitinti vargstančius skaniu, estetišku, restorano lygio maistu. Jų restorane gali apsilankyti bet kas, lankytojams kasdien siūloma nepriekaištingai pagaminta 3 patiekalų vakarienė.
Jų maitinimo įstaigoje „Jon Bon Jovi sielos virtuvė” (angl. Jon Bon Jovi Soul Kitchen) dirba profesionalūs šefai, o turintys lėšų lankytojai skatinami už vakarienę paaukoti 20 dolerių, kurie padengs kitų nepasiturinčių ir benamių sekančią maisto porciją.
Kasdien jų restoranų, kurių jau yra net 3, staliukai yra užpildyti. Jaukioje aplinkoje gali pavalgyti bet kas, be rezervacijų ir jokių klausimų. Virtuvėje visada pluša ne tik profesionalūs šefai, bet ir savanoriai. Šių įstaigų klientai praktiškai gali atsidėkoti už skanią vakarienę ar pietus savanorišku darbu virtuvėje ar prie plautuvės.
Jon Bon Jovi dažnai pats apsilanko savo restoranuose ir šiltai pabendrauja tiek su mokančiais (tiksliau aukojančiais) klientais, tiek su benamiais, kurių ten kasdien būna ne vienas ir ne du. Visus taip pat nustebino paskutinio atidaryto restorano lokacija.
Pora matė būtinybę padėti dar vienai žmonių grupei, kuri neretai lieka be maisto. Naujausias žvaigždės restoranas buvo atidarytas universiteto miestelyje. Jon žino, kad su aukštomis kainomis už mokslą, knygas ir apgyvendinimą studentai dažnai lieka be maisto lėkštėje.
Jų unikalus veiklos modelis leidžia visiems, kam to reikia, pavalgyti maistingo skanaus maisto ir už jį atsilyginti savanoryste arba minimalia auka. Be abejonės, niekas nėra verčiamas aukoti, tačiau susižavėję žvaigždės idėja lankytojai tikrai paaukoja net ir daugiau, nei iš jų prašoma.
Galiausiai pavalgyti 3 patiekalų vakarienę už 20 dolerių auką yra irgi labai patrauklus pasiūlymas. Produkciją patiekalams organizacija arba užsiaugina pati savo daržuose, kuriuose taip pat galima savanoriauti, arba ją paaukoja vietiniai ūkininkai.
Ši žvaigždės ir jo šeimos veikla nustebino tūkstančius jo fanų, tačiau iš tiesų apie tai turėtų sužinoti kur kas daugiau žmonių. Galiausiai Jon Bon Jovi tapo nuostabiu pavyzdžiu kitoms žvaigždėms, kurie bando rasti būdų, kaip užsiimti filantropine veikla, tačiau nežino kaip.
Kaip kadaise pasakė Motina Teresė: “Jei negalite pamaitinti šimto alkanųjų, tuomet pamaitinkite bent vieną iš jų.”
Jon šiuo atveju nesiruošia išgelbėti nuo bado visos šalies ar viso kontinento. Tačiau jo pastangos pamaitinti bent keletą savo bendruomenės narių yra didžiausios pagarbos verta misija.