Skip to main content

Vyras atsisakė padėti pagalbos prašančiai moteriai. Jis pasigailėjo ir nutarė per sekančius keletą metų padėti visiems, kam gali

Tikriausiai visi nuo pat vaikystės esame mokomi būti empatiškais, geranoriškais ir paslaugiais žmonėmis. Net jeigu ir stengiamės ištiesti pagalbos ranką, kai mūsų paprašo, mūsų kasdienybės problemos kartais pasiglemžia visą mūsų dėmesį.

Reklama

30-metis Jon Potter dabar stengiasi padėti visiems, kam reikia, todėl jis savo mieste garsėja kaip geradaris, kuris visada pasako “taip”. Tačiau viskas prasidėjo nuo lemtingo “ne”. Prieš keletą metų Jon buvo degalinėje, kai prie jo priėjo moteris ir paprašė jo pavežėti ją iki moterų krizių centro arba sušelpti pinigais autobuso kelionei iki ten.

Jis atsisakė jai padėti, tačiau vos ne akimirksniu vaikinas pasigailėjo tokio šalto savo atsakymo. Jis grįžo į degalinę norėdamas rasti tą moterį, tačiau jos ten jau nebe buvo. Jis labai susikrimto dėl tokio savo pasirinkimo ir pasižadėjo sau nuo to laiko padėti visiems, kam gali.

Reklama

Nuo to laiko Jon padėjo daugiau nei 1000 žmonių. Jis beveik kasdien ieškodavo skelbimų, kuriuose žmonės prašydavo pagalbos ką nors sutaisyti ar kaip nors kitaip pagelbėti buityje. Nagingas vyras padėjo šimtams žmonių ką nors sutaisyti, persikraustyti, kai kam jis padėjo finansiškai pačiu sunkiausiu metu. Jis taisė stogus, keitė išdaužtus stiklus žmonėms už ačiū. 

Reklama

Taip it sniego gniūžtė Jon geri darbai vis didėjo ir didėjo. Vieną dieną jis pamatė pagalbos prašymą, kuris jį paskatino padaryti kone didžiausią darbą pasaulyje – išgelbėti gyvybę. 57-erių vyras kartu su dukrų pagalba prašė visuomenės pagalbos randant inksto donorą.

Jon pasidomėjo ir sužinojo, kad jis yra sveikas ir gali netrukdomai nugyventi gyvenimą su vienu inkstu, todėl jis gali pretenduoti į donorystę. Atlikus visus tyrimus buvo nustatyta, kad Jon inkstas idealiai tinka sergančiam vyrui todėl netrukus buvo suorganizuota inksto persodinimo operacija.

Reklama

“Aš duodu todėl, kad noriu duoti. Tai tiesiog dalis manęs. Kai aš einu miegoti, esu laimingas dėl to, ką padariau tądien”- apie savo geradario veiklą kalbėjo pats Jon. Jo pagrindinė motyvacija yra jo paties pasitenkinimas ir džiaugsmas darant kitam ką nors gero.

Reklama

Jis daro gerus darbus nesitikėdamas nieko atgal, nes viskas, ko jam reikia yra jo viduje – pasitenkinimas, laimė, gyvenimo džiaugsmas ir pilnatvė.  Dabar vyro tikslas yra užauginti ir išpuoselėti jo nepelno siekiančią organizaciją, kurioje savanoriauja jau net per 1000 žmonių. Štai tokie žmonės kas dieną savo mažais darbais daro šį pasaulį geresniu. 

Interviu su Jon vietinei žiniasklaidai (anglų kalba):

 

 

Reklama