Skip to main content

Vyras parduotuvės kasoje sutiko buvusią meilę, kuri jaunystėje jį paliko. Vyras pagalvojo, kad jos gyvenimas susiklostė nesėkmingai, tačiau ji labai nustebino

Aš sudėjau savo prekes ant prekystalio, pardavėja net nepažiūrėjusi į mane pasisveikina, greitai nuskenuoja prekes ir paklausia: “ar bus viskas?“. Tuo pačiu metu ji pasitaiso savo plaukus. Koks pažįstamas judesys… Būčiau taip ir išėjęs iš parduotuvės, jei ne užrašas ant moters darbo kortelės, kur buvo užrašyta – kasininkė Rita.

– Rita, ar čia tu?

Ji pagaliau pažiūrėjo į mane:

– Taip… O ką?… Dieve, čia tu Arūnai?

– Taip, aš. Nesitikėjau tavęs čia sutikti.

Reklama

… 1990 metų vasara, Rita ir aš vaikščiojome Vilniaus gatvėmis. Ji vilki trumpą juodą sijoną, gražiai susišukavusi, barška jos plastmasiniai dideli auskarai. Rita man kažką pasakoja apie aerobiką.

Ji turi gražias kojas ir dar nuostabesnę šypseną. Atrodo, kad ji manęs vengia, o aš vis bandau ją apkabinti. Rita atrodė be galo seksualiai, o visi vyrai tą dieną atkreipė dėmesį į ją. Didžiuojuosi, kad tokia mergina šalia manęs, bet pykstu, jog neleidžia apkabinti.

Sakau jai, kad svajoju tapti žurnalistu, o ji išsišiepia ir atsako:

– Manau, kad tai nuobodu. Aš būsiu dainininkė. 100 procentų.

Mums po dvidešimt metų. Rita baigė muzikos mokyklą ir moka groti fortepijonu. Šiuo metu vasara ir nėra jokių muzikinių užsiėmimų, todėl Rita nusidažiusi savo nagus ryškiai raudona spalva. Jos rankos ir nagai mane varo iš proto.

Rita griežtai sako:

– Aš noriu valgyti. Štai yra kavinė!

Kišenėje turėjau labai mažai pinigų, kuriuos paliko išvažiavusi mama ir jų turėjo užtekti visai savaitei. O ši kavinė atrodo labai prabangi. Velnias žino, kiek viskas kainuoja! O aš tik sugebėjau atsakyti: “žinoma, eime“. Tikėkimės užteks pinigų…

Reklama

Kavinėje ji užsisakė kepsnį ir vyno. Mes jį gėrėme ir man niekas daugiau neberūpėjo. Norėjau, kad tik šią naktį jį grįžtų kartu su manimi į namus. Netrukus užgrojo jos mėgstamiausia daina.

Rita pašoko ir pradėjo viena aistringai šokti. Daugelis vyrų pradėjo tiesiog spoksoti į Ritą. Atrodė, kad ji jautėsi tikra žvaigžde.

Galiausiai ji grįžo prie stalo, numetė pinigus už vakarienę ir tarė:

– Gerai, keliaujam! Kas toliau?

Galiausiai mes atėjome į mano namus. Panašu, kad tai buvo ilgiausia ir geriausia naktis mano gyvenime. JI BUVO TIESIOG TOBULA!

Reklama

Po trijų mėnesių mes išsiskyrėme. Rita mane metė:

– Aš susipažinau su labai šauniu vaikinu, atsiprašau. Jis taip pat sakė, kad supažindins mane su prodiuseriu padėsiančių įrašyti muzikinį albumą. Net sugalvojau pavadinimą – “Mano laimė“.

– Kvailas pavadinimas, – atsakiau aš.

Galiausiai ji išėjo. Man labai skaudėjo ir norėjosi kažkaip atkeršyti, tačiau tuo pačiu norėjosi būti kartu su ja. Tiek daug emocijų kvailo jaunuolio galvoje…

Praėjo net 30 metų… Prieš mane sėdi apkūni, ta pati Rita.

– Pamenu, kad norėjai tapti dainininke?

Rita nervingai sukikeno.

– Mes visi kažko norėjome… Bet aš žinau, kad tu tapai žurnalistu. Kartais skaitau tavo straipsnius, kurie tikrai šaunūs.

Reklama

Išėjau iš parduotuvės, bet Rita ir toliau neiškrito iš galvos. Na, galima sakyti, kad atkeršijau jai po 30 metų. Iš principo neėmiau ir atiduotos grąžos. Ji netapo dainininke, sustambėjo ir galiausiai atsidūrė parduotuvės kasoje. Greičiausiai ji suklydo, kad prieš 30 metų metė mane.

Po poros dienų grįžau į tą pačią parduotuvę. Ji ir vėl buvo ten. Nusišypsojo ir paklausė:

– Gal nori daugiau pakalbėti? Paprašysiu, kad kolegė mane pakeistų.

Išėjome į lauką ir Rita man sako:

– Klausyk, tada buvau tikra kvailė. Aš labai atsiprašau…

– Rita, dabar tai nebesvarbu… Turiu trečią žmoną, bei keturis vaikus.

Rita nusišypsojo kaip tada ir tarė:

– Tau manęs gaila, tiesa? Manai, kad aš nelaiminga teta, kuri svajojo tapti žvaigžde, o dabar prie kasos skanuoja prekes.

– Ne visai taip…

Reklama

– Atismeni, kai buvau sugalvojusi pavadinimą albumui – “Mano laimė“? Ir tai visai ne kvailas pavadinimas. Aš ir dabar jį taip pat pavadinčiau. Tiesiog mūsų laimė bėgant metams keičiasi. 25 metus aš ištekėjusi už gero vyro Vaido. Taip, jis paprastas vyras, kuris visiškai nenutuokia nieko apie muziką, o naktimis knarkia. Bet jis yra puikus automechanikas, o namuose atlieka visus ūkio darbus. Taip pat turime suaugusią gražią dukrą. Jai šiuo metu 22-eji. Daugiau, nei mūsų draugystės laikotarpiu. Ji mokosi teisės, yra ištekėjusi ir padovanojo mums nuostabią anūkę, kuriai šiuo metu 1,5 metų. Aš labai laiminga močiutė, o mano gyvenimas yra puikus. Kasininkės darbas? Galėčiau jo ir nedirbti, nes vyras uždirba puikius pinigus. Bet kodėl gi neužsidirbti pinigų, kol anūkė darželyje? Aš juk mėgstu bendrauti su žmonėmis. Gerai, lekiu atgal į darbą.

– Rita, – pagaliau pasakiau. – Tu teisi. Velniškai teisi. Aš nejaučiu tau gailesčio Buvo labai malonu tave pamatyti.

Jau stovėdama tarpduryje ji staiga atsisuko ir tarė:

– Beje, vis tiek tapau dainininke! Dainuoju savo anūkei ir tai jai labai patinka. Taigi aš esu žvaigždė. Tikra žvaigždė savo anūkei!

Reklama