Skip to main content

Tėvai paliko savo sūnų, kai tik pamatė jo galvą. Šiandien visi nustemba sužinoję, kaip susiklostė berniuko gyvenimas

Vos tik gimusiam Dimai Kalekinui buvo diagnozuota galvos smegenų vandenė, o biologiniai tėvai iš karto atsisakė savo sūnaus. Berniukas buvo išsiųstas į neįgalių vaikų namus rytinėje Ukrainos dalyje.

Čia Dimos gyvenimas buvo labai sunkus… Sulaukęs ketverių metų jis vis dar nemokėjo vaikščioti ir valgyti su įrankiais.

Reklama

Vaikų namų darbuotojai netikėjo, kad berniukas ateityje galės gyventi normalų gyvenimą. Daugelis stebėjosi, kad jam apskritai pavyko išgyventi tiek laiko.

Dima kovojo iš paskutiniųjų, tačiau likimas jam sudavė dar vieną didelį smūgį…

Tuo metu Rytų Ukrainoje prasidėjo karas, o tūkstančių žmonių gyvybei iškilo pavojus. Vaikų namai buvo įsikūrę labai pavojingoje zonoje, tačiau niekas taip ir nepasirūpino jų evakuacija. Vaikams trūko vaistų, maisto ir net vandens atsargų…

Po kurio laiko grupė separatistų perdavė vaikus Ukrainos valstybinei institucijai.

Reklama

Visi vaikai buvo pristatyti į ligoninę, o gydytojai sunkiai sulaikė ašaras pirmą kartą pamatę Dimą. Evakuacija iš karo zonos berniukui padarė didelę žalą ir jis buvo neįtikėtinai nusilpęs. Gydytojai buvo tokioje beviltiškoje situacijoje, kad susisiekė su vietiniu kunigu, jos šis pasimelstų už mažąjį Dimą.

Reklama

Praėjus kelioms savaitėms po to, kai vaikai buvo perkelti į naujus namus, juos aplankė sutuoktiniai iš Vermonto. Ruth ir Ernest Chaves žinojo apie siaubingą situaciją Rytų Ukrainoje ir buvo pasiryžę įsivaikinti vaiką iš šio regiono. Apsilankymo metu poros dėmesį atkreipė būtent Dima.

Įsivaikinimas Ruth ir Ernest nebuvo naujiena. Jie jau augino septynis įvaikintus vaikus, todėl puikiai žinojo, kaip greitai paruošti visus reikalingus dokumentus. 2015 m. rugsėjį pora parsivežė berniuką į savo namus ir jis prisijungė prie didelės gražios šeimos. Dimai buvo duotas naujas vardas – Zebadiah Chaves.

Reklama

Netrukus Zebadiah pradėjo daryti nuostabią pažangą. Praėjus vos kelioms dienoms po atvykimo į mylinčią šeimą, berniukas jau sugebėjo savarankiškai valgyti su šaukštu.

Reklama

Po metų Zebadiah buvo pasikeitęs neatpažįstamai… Jis jau mokėjo kalbėti, suprato dvi kalbas ir pradėjo dėti pirmuosius žingsnius. Atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad liga stipriai nepažeidė Zebadiah smegenų ir jis turi didelius šansus gyventi įprastą gyvenimą.

Berniuko dar laukia ilgas reabilitacijos kelias, tačiau jis visiems įrodė, kad yra tikras kovotojas. Mylinčios šeimos apsuptyje gali įvykti tikri stebuklai…

Reklama