Skip to main content

11-metė mergaitė lanko senolius slaugos namuose ir išpildo po 3 kiekvieno iš jų norus. Ji labai nustebo sužinojusi, ko labiausiai trokšta senjorai

Vienuolikmetė Ruby Kate Chitsey iš Arkanzaso valstijos JAV praleidžia daug laiko senelių slaugos namuose. Ji mėgsta kalbėtis ir bendrauti su slaugomais seneliais, juolab tą ji padeda daryti savo mamai, kuri ten dirba slauge. Ruby visada skyrėsi nuo savo bendraamžių savo branda ir didele širdimi.

Reklama

Būtent todėl mergaitės širdis dužo sužinojus, kaip iš tikrųjų sunkiai ir izoliuotai gyvena milijonai senukų slaugos namuose.  Daugelis senjorų negali sau leisti elementarių produktų ir paslaugų, tokių kaip kirpėjo paslaugos, nauji drabužiai ar koks skanėstas. Bėda yra ta, kad didžioji dauguma slaugos namų gyventojų gyvena ten iš 40 dolerių mėnesinės pašalpos.

Šį faktą Ruby sužinojo, kai pamatė vieną iš močiučių raudant prie įstaigos durų. Kai mergaitė paklausė, kas nutiko, ji sužinojo tą žiaurią tiesą. Ta moteris 12 metų augino šuniuką, kurio dabar labai ilgisi. Problema buvo ta, kad vienos dienos šunelio apsilankymas slaugos namuose jai kainavo apie 12 dolerių, kurių ji neturėjo. Kiti naudojosi kirpėjo paslaugomis vos kartą į metus, nes kitais mėnesiais tie 40 dolerių vos padengdavo kitus svarbius dalykus kaip telefono sąskaita ar paprasčiausi vaisiai.

Reklama

Nors Ruby buvo labai jauna mergaitė, tačiau jau tada ji suprato, kad ji gali kažkaip padėti. Ji ištuštino savo taupyklę ir iš savo kišenpinigių sugebėjo pagelbėti porai senjorų su jų nedideliais norais. Tačiau mergaitė žinojo, kad gali padaryti ir daugiau, todėl jai kilo idėja.

Reklama

Ruby pradėjo nuo to, kad ėjo su užrašine pas kiekvieną slaugos namų gyventoją ir klausė jų 3 dalykų, kurių jie norėtų. Mergaitė pabrėžė, kad gali parūpinti jiems bet ką. Ji manė, kad daugelis žmonių gali pasakyti, kad jie nori pinigų, prabangių namų ar sportinių automobilių. Ji labai nustebo, kai senoliai prašė vaisių, limonado ar avokadų.

Ją sujaudino tai, kad kažkas gali svajoti apie elementarius dalykus, apie kuriuos kiti net neprivalo galvoti. Senoliai svajojo apie šviežius vaisius, sūrį, dešreles, užkandžius ar galimybę apsikirpti. Nors Ruby kaštai, susiję su noru įgyvendinimu buvo nedideli, jai pačiai reikėjo minimalios pagalbos. Jos taupyklė jau seniai buvo ištuštinta, tad ji nusprendė internete pabandyti surinkti daugiau lėšų seneliams.

Reklama

Savo naują misiją ji pavadino „3 norų judėjimu”, kurio idėja patiko tūkstančiams žmonių. Daugybė internautų prisipažino, kad nė nenuotuokė apie sąlygas ir paramą, kurią gauna senoliai slaugos namuose iš valstybės. Netrukus pradėjo plūsti tūkstančiai dolerių, kurie galėjo patenkinti šimtus paprastų senolių norų.

Reklama

Ruby mama Amanda pasakojo, kad slaugos namuose dirba jau 25-erius metus. Ji rūpinasi gyventojų sveikata, tačiau dažnai supranta, kad senukams trūksta kažko daugiau. Ji nustebo šiek tiek savo dukros aktyvumu, tačiau pamačius, kiek jos mergaitė suteikia laimės slaugos namų gyventojams, ji negalėjo ja nesididžiuoti.

Jos dukros aktyvumas sujaudino tūkstančius žmonių, kurie prisidėjo prie suteikto džiaugsmo senukams. Tokia nuoširdi Ruby idėja natūraliai patiko daugybei žmonių, o aukos plūdo nesustojamai. Netrukus supratusi savo veiklos potencialų mąstą, Ruby būdama vos 11 metų įsteigė nepelno siekiančią organizaciją, kuri galėtų padėti senoliams ne tik jos apylinkėse, tačiau ir visoje šalyje.

Tai buvo neįtikėtina, tačiau kasdien atsirasdavo vis naujų savanorių, suaugusiųjų ir vaikų, kurie nutarė prisidėti prie Ruby misijos išpildyti po 3 kiekvieno senolio norus.

Vienas iš senukų slaugos namuose gyvena jau 18 metų, o jo prašyme buvo naujos kelnės, kurios būtų patogesnės. Kitam vyrui reikėjo padėti su telefono sąskaitos skola.

Jo vaikai jį lanko tik kartą per metus, todėl jo vienatvę praskaidrina skambučiai ir pokalbiai su vaikais ir anūkais. Sunku yra įsivaizduoti, kaip šiems senjorams tenka gyventi ir skaičiuoti kiekvieną centą tokiems dalykams, apie kuriuos daugelis iš mūsų net nesusimąstome.

Ši liūdna tiesa tik parodė, kad nei valstybė, nei senolių artimieji negali pasirūpinti oriu gyvenimu vyresniems žmonėms. Šis neįtikėtinos mergaitės gerumas suteikė antrą viltį vienišiems senukams, jie pasijuto vėl matomi . Šiandien Ruby vardu pildomi norai visoje šalyje, o aukų rinkimo kampanija beveik pasiekė 300 000 dolerių aukų sumą.

Kartais sunku patikėti, ką gali padaryti pakankamai maži vaikai, tačiau Ruby įrodė, kad tyra širdis ir nuoširdus noras padėti gali užaugti iki neįtikėtino mąsto.

Reklama