Skip to main content

4 turtingiausi amerikiečiai šiemet tapo dar turtingesni – štai kiek milijardų užsidirbo 2020-aisiais patys garsiausi verslininkai

Skaičiuoti svetimus pinigus nėra labai gražu, tačiau ką daryti, kai pagrindinis žmogaus žinomumo kriterijus yra jo turtai? Pasaulio turtingiausieji nenustoja stebinti paprastų žmonių savo nesuvokiamais pinigų kiekiais bankų sąskaitose.

Reklama

Šiemet pasaulį niokojanti pandemija kaip reikiant smogė ekonomikai, tačiau kai smulkieji verslai, restoranų tinklai ir mažieji prekybininkai bankrutuoja, turtingiausieji šiemet pralobo dar labiau. Paprasto žmogaus gyvenimas tikrai pasikeitė ir nelabai teigiama linkme, tačiau Jeff Bezos, Elon Musk, Bill Gates, ir Bernard Arnault kišenės tuo pat metu papilnėjo nesuvokiamai. Visi kartu šiemet jie patyrė savo verslo vertės augimą ir užsidirbo 219 milijardų dolerių.

Nenuostabu, kad Jeff Bezos ir liko ir toliau liks turtingiausiu žmogumi pasaulyje. Kai visas pasaulis pradėjo karantinuotis, žmonės pradėjo pirkti daugiau internetu ir būtent per Amazon. Jo metiniai pelno rodikliai per metus išaugo net 61 procentu. Per metus Bezos piniginę papildė 70 milijardų dolerių, tad bendrai verslininko turtai dabar siekia 185 milijardus.

Reklama

Šiemet rekordiškai užaugo Elon Musk turtai. Tesla ir SpaceX kompanijos akcijos šiemet užaugo šokiruojančiais 461.6%. Toks augimas Elon atnešė net 127 milijardus. Per metus. Tokiais tempais tikrai nereikėtų nustebti, kai kelionės į kosmosą taps realybe. Bendras Elon Musk turtas dabar siekia 155 milijardus.

Reklama

Trečias sąraše lieka Microsoft įkūrėjas Bill Gates, kurio piniginė šiemet pasipildė 15.7 milijardu dolerių. Šiemet milijardierius skyrė didesnį dėmesį kovai su virusu ir jo pasekmėmis pasauliui, todėl gali būti, kad jo dėmesys verslui nuo šių metų tik mažės. Bill yra pasiryžęs savo veiklą orientuoti į labdarą ir filantropiją, kuria vyras su žmona užsiima jau ne vienerius metus.

Ketvirtoje vietoje buvusį Facebook įkūrėją Mark Zuckerberg šiemet išstūmė Bernard Arnaul, valdantis prabangos prekių imperiją LVMH, Moët, Hennessy ir Louis Vuitton. Prabangą pardavinėjantis Bernard šiemet kišenėje turi 112 milijardų.

Pasak ekonomistų, pasaulis seniai neregėjo tokio finansinio augimo tarp pačių turtingiausiųjų. Tikriausiai frazė, kad 90 procentų pasaulio turtų valdo vos 1 procentas turtingiausiųjų jau gali būti neaktuali.

Reklama

Šiųmetiniai skaičiai tikriausiai parodo, kad protu nesuvokiamas sumas pinigų valdo vos keli žmonės pasaulyje. Palyginimui ekonomistas aprašė tokią sitaciją, kuri verčia labai susimąstyti. Jei 10 turtingiausių pasaulio žmonių dabar kartu sumokėtų kiekvienam JAV gyvenančiam vyrui, moteriai ir vaikui po 3000 dolerių, jie vis vien liktų turtingesni, nei jie buvo prieš 9 mėnesius.

Reklama