Skip to main content

Alzheimerio liga sergančiai buvusiai balerinai slaugytojai davė pasiklausyti muzikos. Moters reakcija sujaudino tūkstančius

Muzikos galia yra dažnai nepamatuojama. Kiekvienas esame girdėję kūrinių, kurie užgauna jautriausias sielos stygas, sukuria nostalgijos jausmą, vienaip ar kitaip daro įtaką mūsų nuotaikai ir savijautai.

Reklama

Būtent dėl to viena iš labdaros organizacijų Ispanijoje sukūrė programą, kurios metu muzikos kūriniais būtų bandoma pagelbėti asmenims, sunkiai sergantiems senatvinėmis ligomis. Marta C. Gonzalez turėjo įspūdingą gyvenimą, nes ji visada gyveno savo aistra.

Marta buvo pirmoji balerina Niujorko baleto trupėje – žymiausioje šokių trupėje pasaulyje tuo metu. 1967-aisiais ji pasirodė scenoje šokiui “Gulbių ežeras”. Tad kai jai slaugytojas įteikė ausines, kuriose skambėjo Čaikovskio baletas, Marta tiesiog transformavosi.

Reklama

Vos išgirdusi muzikos akordus, ji pradėjo atkartoti savo šokio rutiną, kurią kadaise prieš daugiau nei 50 metų ji pirmą kartą atliko ant scenos. Visi aplinkiniai sustojo akimirkai iš susižavėjimo senolės judesiais, kurie buvo identiški jos šokio rutinai praeitame amžiuje. Atrodė, lyg muzika jai atvėrė jos aptemusią atmintį ir ji vėl pasijuto kaip jaunystėje.

Reklama

Nors moteris ir sedėjo neįgaliojo vežimėlyje, jos rankos atliko nepriekaištingus judesius. Kūriniui pasibaigus Marta jautėsi labai susijaudinusi ir emocionali, o aplinkiniai apdovanojo ją plojimais. Visi susirinkę ten ir visi, pamatę šį video įsitikino, kokia didelė yra muzikos galia.

Liūdna, tačiau Marta mirė ne už ilgo po šio video sukūrimo 2019-aisiais. Organizacijos atstovai šiuo video įrašu pasidalino tik šiemet lapkritį, tačiau vaizdo įrašas išplito po pasaulį akimirksniu. Jautrus senolės žvilgsnis į praeitį sujaudino milijonus žiūrovų, o programa senoliams sulaukė didelio palaikymo.

Video su Marta šokiu:

Reklama