Skip to main content

Uošvienė žentui vestuvių proga įteikė laišką, kurio turinį jis slėpė ilgus metus. Po mamos mirties žmonai vyras atskleidė, kas ten buvo parašyta

Lengva suprasti ir pamatyti, kai žmogus serga fizine liga. Ar tai būtų peršalimas, plaučių uždegimas, odos liga ir t.t. – tai plika akimi matomi negalavimai. Tačiau su dvasios sunkumais yra kiek kitaip. Depresija, nerimo sutrikimai – tai ligos, nematomos visuomenei, tačiau ėdančios savo nešiotoją iš vidaus.

Reklama

Nikki Pennington buvo stiprus žmogus iš išorės, tačiau visą gyvenimą viduje ji kentė nuo stipraus nerimo sutrikimo. Tai lėtinis susirgimas, kuriam būdingas nuolatinis jaudinimasis ar spontaniškai atsirandantis nerimas dėl ateities, dabarties ir kitų pačių smulkiausių dalykų kasdienybėje. Sveikam žmogui sunku įsivaizduoti tą jausmą, kai pastoviai galvoje sukasi nerimastingos mintys, sutrikdančios bet kokią kasdienę veiklą.

Nikki savo nerimo priepuolių metu visada turėjo gelbėtoją – mamą. Ji akimirksniu galėjo jai paskambinti, o mama visada pagelbėdavo jai nusiraminti ir įveikti priepuolį. Mama žinojo visada ką ir kaip pasakyti Nikki tam, kad ji greičiau nusiramintų ir jos priepuolis praeitų. Ji visada žinojo žodžius, kurie būtų stipresni už jos nerimo kupinas mintis, užvaldančias jos protą.

Reklama

Tačiau po to, kai Nikki ištekėjo už savo ilgamečio mylimojo, jis primą kartą paprašė jos vietoje pokalbio su mama duoti jam šansą jai pagelbėti. Jis paprašė pabandyti pakalbėti su juo ir pažiūrėti, ar jis gali pagelbėti tiek pat, kiek sugeba jos mama. Tokiu būdu lėtai, tačiau sėkmingai Jerry tapo Nikki žmogumi, kuris taip pat gerai sugebėjo pagelbėti jai sunkiausiu metu.

Reklama

Tada netikėtai įvyko tai, kas sudaužė merginos širdį į šipulius. Jos mama susirgo ir po kelių mėnesių mirė. Gavusi liūdną žinią ji paskambino savo vyrui. Štai tada jis nusprendė atskleisti paslaptį, kurią jis slėpė nuo pat jų vestuvių. Šventės metu Nikki mama Jerry įteikė vokelį su laišku viduje.

Jis nusprendė pasidalinti, ką jam parašė anyta. Tai buvo žinutė su užrašu “Kaip tapti Nikki žmogumi”. Laiške buvo aprašyta detali instrukcija, kaip elgtis tinkamiausiai su Nikki jos panikos ir nerimo priepuolių metu.

Reklama

“Pirmas žingsnis: Tik klausykis. Antras – Klausykis dar šiek tiek. Trečias – Nesistenk išspręsti problemos. Ketvirtas – pasakyk, kad ją supranti. Penktas – Klausykis tol, kol ji pati išspręs problemą. Ji ją būtinai išspręs, nes ji visada tą sugeba. Ji pati to nepripažįsta, tačiau ji visada viską susitvarko pati.”

Jerry žinojo, kad jo žmonos mama tai daro ne dėl to, kad permesti nuo savęs atsakomybę. Ji tai padarė nes žinojo, kad ne visada galės būti šalia ir padėti. Nikki nenustebo dėl to, kad mama parašė tokį laišką jos vyrui, nes žinojo, kokiais ketinimais ji tai padarė. Tai buvo nuostabus priminimas, koks rūpestingas žmogus buvo mama.