Skip to main content

Benamis šąlančiai merginai pasiūlė savo paltą. Jis nė nenutuokė, kaip jo poelgis pakeis jo gyvenimą vos per 5 dienas

Tikriausiai ne vienas iš iš mūsų esame papuolę į nemalonias situacijas pavėlavus į paskutinį traukinį ar autobusą. Tai būna ypač nemaloni situacija, kai lauke žvarbu o vidury nakties nėra kur prisiglausti ir sušilti.  Vieną šaltą sausio naktį mergina vardu Charlotte ir jos vaikinas Taylor skubėjo į traukinių stotį po linksmo vakarėlio centriniame Londone.

Reklama

Nors Jungtinėje Karalystėje įprastai nėra labai šalta net žiemą, tą naktį buvo ypatingai žvarbu. Tą naktį Charlotte ir jos vaikinui Taylor nepasisekė, nes pavėlavo į paskutinį traukinį. Jie buvo priversti laukti 4 valandas naktį šaltyje lauke, kol stotis vėl atsidarys. Ji labai drebėjo, tačiau netrukus šalia stoties nakvojęs benamis pasiūlė jai sušilti po jo antklode ir užsidėti jo paltą. Mergina nė nesusimąsčius šoko šildytis po benamio antklode.

Charlotte, pasakodama šią istoriją, neslepia, kad nors ir buvo išgėrę, jai nei akimirkai nekilo abejonė dėl benamio vaikino vardu Joey, kuris neturėdamas beveik nieko, pasidalino bent tuo, ką turi su nepažįstamaisiais. Mergina neslepia, net jos vaikinas buvo labai skeptiškas dėl tokios Joey pagalbos, bet vos grupelė įsišnekėjo, pora suprato, koks Joey yra geras žmogus.

Reklama

Mergina visą tą laiką naktį galvojo, kad niekas nenusipelnęs gyventi tokiomis sąlygomis. Jie greitai pamatė, koks atviras, nuoširdus ir geras žmogus yra Joey, todėl pora ryžosi žingsniui, kurį daugelis jų artimųjų vėliau net pasmerkė. Praleidus keletą valandų kartu, jie pasiūlė Joey keliauti su jais į jų namus, pailsėti, išsimiegoti lovoje, skaniai pavalgyti ir nusiprausti. Tai buvo mažiausia, kaip jam galėjo atsilyginti pora už galimybę sušilti.

Reklama

Joey iš pradžių atsisakė, tačiau  Taylor paaiškino jam, kad be jo Charlotte niekur nevažiuos. Tad jam neliko kitos išeities, tik sutikti. Porai tai buvo tikras drąsos ir pasitikėjimu nepažįstamuoju išbandymas, tačiau benamui Joey kliuvo ne ką ramiau. Pora sulaukusi pirmo traukinio pajudėjo į užmiestį, kuriame buvo vieni vienkiemiai. Viename jų gyveno Charlotte ir Taylor. Tačiau greitai visi trys jautė vienas kito šilumą ir nuoširdumą, o netrukus apėmė jausmas, kad jie seniai vienas kitą pažįsta. Prieš einant miegoti paryčiais kompanija ilgai bendravo ir sužinojo visą Joey gyvenimo istoriją.

Mergina teigia, kad tikrai nebūtina pasitikėti kiekvienu žmogumi, kurį sutinkame gatvėje ar už kampo, tačiau visi  esame žmonės ir turime turėti šansą būti bent išklausytiems. Joey tiesiog mažiau pasisekė gyvenime. Ne visi benamiai alkoholikai, ne visi benamiai narkomanai ar nusikalteliai. Mergina nesitiki iš visų palaikymo dėl jos poelgio, tačiau ji kartu su Taylor ir Joey tą dieną tapo labai gerais draugais.

Reklama

Charlotte pirmiausią supažindino Joey su savo mama. Nors mergina ir bijojo mamos reakcijos, moteris susipažinusi su Joey suprato, kodėl dukra nusprendė jam padėti. Sekančios keletas dienų praėjo labai jaukiai – pora supažindino Joey su jų draugais, jie daug linksminosi, bendravo, žaidė futbolą ir kitaip puikiai leido laiką. Joey gavo nemažai pagalbos drabužiais, maistu, vakarais kavinėse, tačiau didžiausią dovaną kurią jis gavo yra jaunuolių draugystė.

Reklama

Netruko praeiti nė 5 dienos kaip Joey suorganizavo darbo pokalbį ir gavo darbą. Poros draugystės dėka, Joey per mažiau nei savaitę paliko gyvenimą gatvėje ir pradėjo naują gyvenimą. Ši jautri istorija netruko pritraukti ir Jungtinės Karalystės žiniasklaidos dėmesį. Ši istorija tik dar kartą parodo, kad benamiai, miegantys gatvėse, yra tokie patys žmonės, kaip ir mes visi.

Šiam jaunuoliui tetrūko draugystės ir pasitikėjimo savimi. Šiek tiek minimalios pagalbos jam suteikė stiprybės gyventi geriau. Mes niekada nežinome, dėl kokių priežasčių vienas ar kitas asmuo atsiduria gatvėje, tačiau viena, ką galime visada padaryti – tai pakalbinti juos. Galbūt jūsų paprastas pokalbis ir šiek tiek jūsų laiko gali pakeisti kieno nors gyvenimą geresne linkme.

Reklama