Skip to main content

Berniukui, gimusiam be smegenų, daktarai suteikė tik liūdniausias prognozes. Kai jam sukako 3-eji, gydytojai aiktelėjo iš šoko atlikus tyrimus

Kai Shelley ir Rob Wall laukėsi savo trečiojo vaiko, gydytojai net 5 kartus siūlė jiems abortą. “Jūsų vaiko smegenys visiškai nesivysto. Jeigu jis gims, jis neišgyvens. Jei išgyvens – jis negalės nei vaikščioti, nei kalbėti, nei girdėti, nei valgyti.” – kalbėjo ne vienas ir ne du gydytojai.

Reklama

Be to, kad jo kaukolėje beveik nebuvo smegenų ląstelių, jo stubure susiformavo Spina bifida – plyšys, susidaręs nesuaugus stuburo slanksteliams. Tokios būklės vaikai gauna tik pačias liūdniausias gydytojų prognozes. Shelley ir Rob pripažino, kad jei jie būtų dar jauni, jie galbūt ir paklausytų gydytojų siūlymo nutraukti nėštumą.

Tačiau dėl to, kad jie buvo vyresnio amžiaus pora, jie nusprendė surizikuoti ir bet kokia kaina suteikti šansą gyventi savo sūnui. Noah gimė su vos 2% smegenų masės galvoje. Jo kompiuterinės tomografijos nuotraukos rodė, kad jo kaukolėje yra beveik absoliuti tuštuma.

Reklama

Gydytojai, kurie tokių atvejų net nebuvo matę, tėvams turėjo tik pačias niūriausias prognozes. Nors berniukui per pirmuosius jo gyvenimo metus buvo atlikta daugybė operacijų ir procedūrų, jo tėvai visada giliai širdyje tikėjo, kad viskas bus gerai. Kai Noah buvo 3 metai, jam buvo vėl atlikta kompiuterinė tomografija.

Reklama

Štai tada gydytojai negalėjo patikėti tuo, ką mato. Berniuko kaukolėje ataugo apie 80 procentų normalaus kiekio smegenų masės! Tai buvo stebuklas, kurio daugybė gydytojų niekada nematė ir negalėjo patikėti. Kai kurie manė, kad berniuko smegenys dar gimdoje buvo suspaustos iki minimalaus dydžio skysčiais.

Tačiau jei jo smegenys būtų pažeistos spaudimo, berniuko raida ir sugebėjimai būtų toli gražu ne tokie, kokie jie yra dabar. Praleidę ilgus metus Australijoje, ši britų šeima pasiekė neįtikėtinų rezultatų. Noah yra apsuptas didelės meilės ir žmonių, kurie deda visas pastangas tam, kad jo sveikata ir gebėjimai progresuotų.

Reklama

Berniukas negali vaikščioti, tačiau jis deda visas pastangas tam, kad kada nors jis galėtų atsisakyti neįgaliojo vežimėlio. Tačiau jau dabar jis mėgsta net banglenčių sportą ir džiaugiasi gyvenimu! Tokio pozityvumo gali pavydėti milijonai suaugusiųjų.

Reklama

Dabar 6-erių Noah yra gyvybingas ir šmaikštus berniukas, kuris turi nepakartojamą humoro jausmą. Jis su tėvais apsilankė ir žinomiausiose britų laidose ir papasakojo savo istoriją. Gydytojai ir milijonai žmonių visame pasaulyje yra priblokšti šio gyvo stebuklo, kuris ir toliau stebina net visko mačiusius medikus.

 

Reklama