Skip to main content

Britas savo kailiu įrodė pasauliui, kad kompiuteriniai žaidimai gali jums išgelbėti gyvybę

17-metis Aidan Jackson iš Widnes miesto Jungtinėje Karalystėje tikrai niekada neįsivaizdavo, kad jo pomėgis žaisti kompiuterinius žaidimus vieną dieną jam išgelbės gyvybę. Vaikinas mėgo žaisti internetu įvairius žaidimus ir tuo pat metu kalbėtis per ausines su kitais žaidėjais.

Reklama

Viena iš jų buvo 20-metė Dia Lathora. Dia ir Aidan jau kurį laiką buvo tapę labai gerais draugais ir kalbėjosi internetu net tada, kai nežaidė žaidimų. Du jaunuoliai bendravo kone kasdien, tad Dia akimirksniu suprato, kai kažkas pasikeitė.

 

Vieną popietę Aidan būdamas savo kambaryje staiga pradėjo skleisti bauginančius garsus. Tai išgirdo jo draugė Dia, kuri iš karto paklausė jo, ar viskas yra gerai. Nesulaukusi jokio atsakymo mergina suprato, kad Aidan ištiko priepuolis.

Reklama

Aidan kadaise jau patyrė priepuolį, apie kurį jis pasakojo draugei, kuri suprato iš karto, kad situacija pasikartojo. Jo tėvai buvo namuose pirmame aukšte. Jie žiūrėjo ramiai televizorių ir nė neįtarė, kas vyksta Aidan kambaryje. Pats jaunuolis irgi ištiktas priepuolio nebegalėjo nei pajudėti nei prisišaukti pagalbos.

Reklama

Dia, būdama kitame laido gale, suprato, kad ji vienintelė, kuri gali padėti draugui. Bėda ta, kad Dia buvo už 8 000 kilometrų Teksase, tad iškviesti pagalbą Jungtinėje Karalystėje jai buvo labai sudėtinga. Ji negalėjo tiesiog surinkti 911 pagalbos numerio, nes jie nesugebėtų sujungti ją su policija, esančia už Atlanto.

Mergina sugalvojo susirasti internete neoficialų mobilų arba vietinį Widnes policijos numerį, kuriuo ji galėtų prisiskambinti tarnyboms Jungtinėje Karalystėje. Ji vėliau prisipažino, kad rasti informaciją jai užtruko net 40 minučių, tačiau jos pastangos atsipirko. Kalbėdama su pareigūnais ji sugebėjo aiškiai pasakyti apie problemą, nurodyti Aidan adresą ir išsiųsti ten greitąją pagalbą.

Reklama

Nieko neįtariantys tėvai buvo nustebę pamatyti švyturėlius šalia savo namų. Tačiau juos ištiko tikras šokas, kai policija ir greitosios pagalbos darbuotojai paskambino jiems į duris. Tėvai vis dar nesuprato, kas nutiko ir sakė, kad jie greitosios nekvietė. Tačiau gelbėtojai pasakę, kad skambutis buvo iš Teksaso ir kad jų namuose jaunuolį ištiko priepuolis, tėvai suprato, kad kalba eina apie Aidan.

Reklama

Jaunuoliui skubiai buvo suteikta pagalba, o toli esanti draugė galėjo atsikvėpti nuo palengvėjimo. Nepraeina nei dienos, kai Aidant nepadėkoja jam gyvybę išgelbėjusiai draugei. Ši istorija šių metų sausį nuskambėjo tikrai garsiai tiek JAV, tiek britų televizijoje.

Viena laida iš JAV net pakvietė Aidan ir jo mamą bei Dia pirmą kartą susitikti gyvei jų eterio metu. Jautrus susitikimas parodė, kokį stiprų ryšį užmezgė jaunuoliai, kurių draugystė tikriausiai išliks visam gyvenimui.

Akimirkos iš žinių video anglų kalba:

Akimirka, kai Aidan ir Dia susitiko:

Reklama