Skip to main content

Ji kentė patyčias dėl retos genetinės ligos. Tačiau, šiandien ji daug labiau pasitiki savimi ir siunčia visiems žinutę

Šiandien jai 18. Mergina serga sunkia genetinio sutrikimo liga, kuri veikia odą, dantis, ausis, kvėpavimo sistemą ir daugybę kitų dalykų. Hanai atlikta maždaug 10 operacijų. Viena klausos aparatui, kita gomurio plyšiui. Dar kita kad išimtų dantis. Nes ji turėjo tik 10 vaikiškų dantų. Ir dar daugybė kitų. Dėl savo neįprastos išvaizdos, ji nuolatos yra dėmesio centre.

Hana kūdikystėje
Hana kūdikystėje.
Reklama

Tėvai pasakoja: „Hana gimė keturiomis savaitėmis anksčiau, nei turėjo. Manėme, kad jai dauno sindromas. Bet gydytojai pasakė, kad tai Hay-Wells sindromas. Tik pagalvojome, kad jai gali būti sunku sulaukti pilnametystės dėl to, ką mergaitei teks patirti. Ir iš tiesų, vidurinėje mokykloje mergaitei buvo itin sunku, nes jai teko patirti kandžias patyčias. Tačiau, šiandien mūsų dukra jau 18-metė jauna mergina. Ir ji puikiai tvarkosi, nugali visus kandžius žodžius.”

Ričardas ir Wendy - Hanos tėvai.
Ričardas ir Wendy – Hanos tėvai.
Reklama
Hana vidurinėje.
Hana vidurinėje.

„Jie juokiesi iš mano išvaizdos: iš mano lūpų, akių, veido. Teisė mane dėl negalios ir nuolat vėpsojo. Nuėjusi į parduotuvę taip pat nuolat jaučiau baisius žvilgsnius. Aš norėjau vengti žmonių, nes man niekada nepatiko mano išvaizda. Bet šiandien susigyvenau su tuo vaizdu, kaip aš atrodau. Tikiu savimeile. Jeigu kažkas ilgiau žiūri į mane, aš jiems pamojuoju arba pasakau „labas”.

Reklama

Tai mano mėgstamiausias perukas. Čia žmogaus plaukai, kuriuos nudažiau pati. Rožine spalva.

Prisimenu ir pirmąjį savo peruką. Su juo norėjau būti panaši į Hannah Montana.

Kai pirmą kartą išėjau į žmones be peruko, aš buvau labai nedrąsi, nes visuomenė dažnai būna tikrai bjauri kitokiems žmonėms. Ir kai pradėjau išeiti į gatvę be peruko, jaučiausi mažų mažiausia keistai.

Kol mokiausi vidurinėje, juokiausi, kad nešioju peruką. Ir dabar kartais, kai aš jaučiuosi drovi, nešioju perukus, kad paslėpčiau savo veidą.”

Reklama

Pirmą kartą be peruko mergina paskelbė nuotrauką socialiniuose tinkluose tik 2019 metų Spalį. Pirmiausia instagrame. Vėliau TikTok’e.

Reklama

Žinutė, kurią noriu visiems pasakyti yra: „Mylėk visus tokius, kokie jie yra. Net jei tau ir trūksta kojos, ar plaukų, turi mylėti ir būti mylima šiame pasaulyje. Grožis yra tai, kas yra viduje. Grožis neturi standartų. Manau, kad mano išvaizda mane sustiprino. Kai buvau jauna mergaitė, aš mačiau tik liūdesį. Tačiau, dabar, būdama 18, jaučiuosi daug geriau” – pasakojo Hana.

Žemiau esančiame video galite pamatyti pilną interviu su mergina anglų kalba, bei išgirsti kaip Hana kalba:

Reklama