Skip to main content

Kai jai buvo 16-ka, internautai merginą pavadino “baisiausia pasaulio mergina”. Po 10 metų merginos sėkmė nušluostė nosis visiems, kas iš jos tyčiojosi

Lizzie Velasquez pirmą kartą realiai sužinojo, kad ji kitokia nei kiti, pirmą dieną vaikų darželyje. Iki tos pirmosios dienos susidūrimo su išsigandusiais jos bendraamžiais, mergaitė gyveno absoliučiai normalų gyvenimą, už kurį suaugusi Lizzie dabar yra labai dėkinga.

Reklama

Kai tėvai Rita ir Guadalupe Velasquez pirmą kartą pamatė savo per anksti gimusią dukrą, jie, kitaip nei iš jų tikėtasi, nejautė nusivylimo ar liūdesio. Mažas mergaitės svoris nebuvo pagrindinė problema. Tik išsamių tyrimų dėka pora gavo atsakymą dėl to, kas yra jų dukrai.

Jos liga, Marfanoido – lipodistrofijos sindromas, pasaulyje be jos buvo nustatytas tik vos porai kitų žmonių. Itin retas sindromas lemia daug sveikatos sutrikimų, tačiau vienas labiausiai matomų – tai nesugebėjimas absoliučiai sukaupti kūno riebalų.

Reklama

Tai lėmė mergaitės unikalią išvaizdą, kuri atkreipdavo ne vienų praeivių žvilgsnius. Nepaisant to, kad Lizzie tėvams buvo siūloma atsisakyti dukros, jie griežtai atsisakė net klausytis tokių kalbų ir nusprendė dar pirmomis mažylės gyvenimo dienomis pasistengti iš visų jėgų suteikti jai kuo puikiausią gyvenimą. Kadaise gydytojai net sakė, kad mergaitė niekada nesugebės nei vaikščioti, nei ropoti, nei valgyti ar judinti galūnes pati.

Reklama

Tačiau Lizzie toli gražu nėra tokia, kokios tikėjosi gydytojai. Ji gyveno super normalų gyvenimą, buvo judri, žaisminga mergaitė. Būtent todėl, kad jai niekada nebūdavo pabrėžiama, kad ji kitokia, mergaitei ir teko patirti šoką pirmą dieną darželyje. Tačiau net ir tada tėvai jai pasakė, kad ji privalo būti savimi, toliau šypsotis ir bendrauti, kaip įprasta.

Kodėl? Todėl kad jos išvaizda neparodo, kas ji yra viduje. Todėl jai tereikėjo nekreipti į visų keistus žvilgsnius ir iškelta galva gyventi savo gyvenimą. Tai iš tikrųjų padėjo mergaitei ir ji sugebėjo augdama turėti daug draugų, pasitikėti savimi ir svajoti apie gražią ateitį. Tačiau kai Lizzie buvo vos 16-iolika, internete kaip virusas be jos žinios pasklido vaizdo įrašas su jos atvaizdu.

Reklama

Vos 7 sekundžių video buvo pavadintas “Baisiausia pasaulio mergina”, o komentarų skiltis tiesiog lūžo nuo neįtikėtino žiaurumo pasisakymų. Milijonus peržiūrų turėjęs video surinko tūkstančius piktų komentarų. Lizzie ieškojo nors vieno gražaus žodžio tarp tūkstančio nepažįstamųjų nuomonių apie ją, bet nerado. Jai žmonės linkėjo mirties, jai sakė, kad ji neturėtų egzistuoti šioje žemėje. 

Reklama

Žmonės filmavo savo pasišlykštėjimo pilnus veidus žiūrint į Lizzie nuotraukas. Tokias patyčias išgyventi atrodo yra neįmanoma, tačiau tik ne Lizzie. Per savo gyvenimą ji “užsiaugino tokią storą odą”, kuri leido jai nekreipti dėmesio į pašaipas ir įžeidimus. Taip, jie buvo labai skaudūs, bet kaip ir kadaise, taip ir tą kartą mergina prisiminė tėvų žodžius. “Kitų nuomonė nėra tai, kas tu esi” – sau sakė mergina ir nusprendė nuo to laiko tapti aktyviste, kovojančia su patyčiomis. Lizzie buvo tinkamiausia mergina tą padaryti, nes ji iš savo patirties galėjo pasakyti, ką turi išgyventi žmogus skaitydamas ir girdėdamas pačias baisiausias replikas savo atžvilgiu.

Dabar, būdama 32-ejų metų, Lizzie yra nepaprastai sėkminga ir žinoma moteris. Ji bendradarbiavo su didžiausiomis pasaulio žvaigždėmis, parašė knygas apie patyčių žalą, turi milijonus sekėjų Youtube kanale ir keliauja po pasaulį skaitydama paskaitas apie savo gyvenimą ir tai, ko ji išmoko. Svarbiausias dalykas, ką ji įgijo iš piktų žmonių, tai sugebėjimas absoliučiai nekreipti dėmesio į tūkstančius kvailų komentatorių.

Visai neseniai jos atvaizdas vėl buvo panaudotas labai žiaurioms “linksmybėms”. Mamos rodydavo Lizzie nuotraukas savo vaikams ir sakydavo, kad tai jų naujoji mokytoja. Šio “juokelio” tikslas buvo nufilmuoti šokiruotų vaikų reakcijas ir pasijuokti iš jų. Tačiau šis “trendas” buvo net dar žiauresnis, nei prieš dešimtmetį, nes šį kartą iš jos praktiškai tyčiojosi suaugę žmonės, mamos.

Moterys ir vyrai vietoje to, kad savo vaikams paaiškinti apie tai, kad egzistuoja įvairios ligos ir žmonės kartais atrodo kitaip, jie juokdavosi ir tik paskatindavo vaikų nesupratimą kitokių žmonių link.   Tačiau Lizzie sugebėjo apversti šį judėjimą į savo pusę ir su draugų pagalba po internetą pasklido kur kas gražesni video, kuriuose mamos savo vaikams pasakoja, kad ne visi žmonės atrodo vienodai.

Šie edukaciniai ir gražūs video su Lizzie nuotrauka pelnė kur kas didesnį populiarumą, o tai įrodė, kad Lizzie turi ir jėgų ir resursų efektyviai kovoti ne tik su patyčiomis savo adresu, tačiau ir plačiai pasaulyje.  Dabar ši mergina pasitiki savimi, turi labai sėkmingą verslą, sukūrė šeimą ir yra nepaprastai laiminga.

Niekas nevyksta šiaip sau, tad net ir blogiausi dalykai yra skirti mums su didesniu tikslu ir prasme. Lizzie suvokė, kad tas žiaurus video ir tūkstančiai komentarų iš nepažįstamųjų lėmė jos gyvenimo misiją, kuri yra skleisti gėrį, meilę ir žinias apie tai, kas gyvenime svarbiausia – o tai nėra išorinis grožis.

Reklama