Skip to main content

Kiek uždirba Vokietijos kanclerė Angela Merkel?

Angela Merkel federaline kanclere dirbo nuo 2005 m., o 2017 m. Vokietijos piliečiai vėl išrinko ją į šias pareigas. Nedaugelis žino, kiek uždirba tokias pareigas turintis asmuo. Daugelis mano, kad dėl to, jog ji užėmė tokias pareigas šalyje ir taip ilgai dalyvavo svarbiuose vyriausybės reikaluose, ji neabejotinai yra milijonierė. Bet kaip yra iš tikrųjų?

Iš esmės, bet kurio politiko pajamos Vokietijoje nėra valstybinė paslaptis. Bet kuris žmogus gali sužinoti šią informaciją.

Reklama

Taigi, remiantis viešai prieinamais duomenimis, Vokietijos federalinė kanclerė Angela Merkel per mėnesį gauna apie 18 000 eurų, be to, jai priklauso papildoma pusė parlamentaro mėnesinės algos, kuri šiuo metu siekia apie 4554 eurus, taip pat vienkartinė 3230 eurų išlaidų suma.

Taigi Angelos Merkel mėnesinės pajamos yra maždaug 25 800 eurų arba 300 tūkstančių eurų per metus. Tai reiškia, kad per pastaruosius dešimt metų Merkel, būdama kanclerė, uždirbo daugiau nei 2,4 mln.

2001–2005 m. Merkel uždirbo apie 400 000 EUR per metus būdama parlamento narė, pridėjus 550 000 EUR kaip federalinė ministrė ir narystė federalinėje vyriausybėje. Dėl to paaiškėja, kad per savo politinės karjeros metus Angela Merkel uždirbo apie 3,5 mln. eurų. Neįskaitant pragyvenimo išlaidų, kanclerės turtas šiuo metu vertinamas maždaug 3 mln. eurų.

Gal kam nors atrodys, kad tai yra didžiulė suma, tačiau, nepamirškite, kad Angela Merkel daugelį metų dirba 82 milijonų Vokietijos piliečių labui.

Reklama