Skip to main content

Mergaitė nuotolinio mokymo metu prieš visą klasę pradėjo verkti. Kai mokytoja paklausė, kas nutiko, mergaitė atskleidė problemą, liečiančią vaikus visame pasaulyje

Pasaulinė pandemija iki šios dienos palietė jau visą pasaulį, tuo pačiu atskleisdama tai, kaip žmonės ir valstybės sugeba tvarkytis su neeiliniais kriziniais laikais. Visose šalyse dėl karantino ir kitų priežasčių milijonai žmonių neteko darbų, tad nepastebimai kartu su viruso pandemija augo ir kita epidemija – maisto trūkumo šeimose epidemija.

Reklama

Daugelyje šalių vaikams mokyklos suteikė pagrindines priemones, skirtas mokymuisi namie nuotoliniu būdu. Tačiau daugiau mokyklose gaunamos paramos, kaip nemokami pietūs ir t.t., vaikams nebuvo suteikta. Šis įvykis, apie kurį kalbėsime šiame straipsnyje,  nuskambėjo visoje JAV žiniasklaidoje.  Tačiau problema, kurią jis atskleidė, yra opi viso pasaulio šalyse. 

Tai buvo eilinė diena kai Naujojo Džersio valstijos trečiokai mokėsi matematikos. Mokytoja pastebėjo, kad viena iš mokinių negali susikoncentruoti ir akivaizdžiai yra ištikta streso. Netrukus mergaitė prapliupo ašaromis ir prisipažino, kad jaučiasi labai labai alkana.

Reklama

9-metė mokytojai ir visiems klasės draugams papasakojo, kad jos mama neteko darbo pačioje pandemijos pradžioje ir nuo to laiko jai labai sunkiai sekėsi užsidirbti bent maistui. Mokytoja nieko nelaukdama susisiekė su socialine darbuotoja, kuri perdavė šeimos adresą maisto banko darbuotojams.

Reklama

Šeimai netrukus buvo išsiųstas ekstra maisto siuntinys ir kuponai nusipirkti maistui parduotuvėje. Paaiškėjo, kad mama netekusi darbo restorane prieš metus visą laiką ieškojo atsitiktinių darbų, kurių buvo labai mažai. Trijų vaikų mamai su soc. darbuotojų pagalba pavyko rasti indų plovėjos darbą ir nuo šiol ji taip pat gaus paramą, kurios ji gėdijosi prašyti.

Kita problema yra ta, kad maisto bankai labai priklauso nuo geranorių žmonių aukų. Nuo pandemijos pradžios JAV maisto bankų klientų padaugėjo bent 40-čia procentų. Tam, kad aprūpinti visas kenčiančias šeimas, reikia didesnio geraširdžių žmonių, galinčių paaukoti, aktyvumo. Ta pati problema egzistuoja ir Jungtinėje Karalystėje ar bet kurioje kitoje šalyje.

Reklama

Daug vaikų iš nepasiturinčių šeimų yra priklausomi nuo nemokamo maitinimo mokyklose. Kai mokyklos užsidarė, sunkiai besiverčiantys tėvai ne tik privalėjo likti namie su vaikais, bet ir be darbų gebėti juos išmaitinti. Ko ši istorija išmokė kitus – tai nedelsti ir kreiptis pagalbos anksčiau.

Reklama

Negalima laukti, kol jūsų vaikai negalės išsėdėti pamokoje dėl to, kad jie badauja. Nors prašyti pagalbos kartais žmonėms yra gėda, tačiau tokiais sunkiais laikais į viską reikia pradėti žiūrėti kiek kitaip.

Reportažas apie alkaną mergaitę anglų kalba:

Reklama