Skip to main content

Mergina nusipirko naują knygą, tačiau pradėjusi ją skaityti tarp puslapių rado raštelį, kurio turinys sugraudino

Ashley Jost tiesiog apsipirkinėjo vietiniame prekybos centre, kai jos akį patraukė parduotuvės knygų skyrius. Nuotaikų svyravimus patirianti mergina norėjo surasti kokį nors skaitinį, kuris įkvėptų ją geresnei nuotaikai, tad ji išsirinko autorės Rachel Hollis knygą pavadinimu “Mergyt, nustok atsiprašinėti” (angl. “Girl, stop apologizing”).

Reklama

Ashley kaip tik trūko įkvėpimo negraužti savęs dėl smulkmenų, aplinkinių nuomonės apie ją ir t.t.. Grįžusi namo mergina iš karto pradėjo skaityti naujutėlaitę knygą. Staiga Ashley ir jos šunį išgąsdino triukšmas lauke, tad mergina krūptelėjo.

Iš jos knygos staiga iškrito 5 dolerių kupiūra. Ashley iš pradžių nesuprato, kaip iš knygos gali iškristi pinigai, tačiau netrukus į jos klausimus atsakė knygoje rastas raštelis. Jame buvo parašyta tai, kas paveikė merginą kur kas labiau, nei knygos turinys. 

Reklama

“Kreipiuosi į žmogų, kuris nusipirks šią knygą. Šiandien ne mano diena. Aš pagalvojau, kad galiu praskaidrinti ją bent jau kokiam nors nepažįstamam žmogui, palikdama mažą siurprizą šioje knygoje. Nusipirk kavos, spurgą, galbūt veido kaukę. Skirk šiandieną sau, pasilepink nors šiek tiek. Prisimink, kad tave tikrai kažkas myli. Esi nuostabi. Esi stipri. Su meile, Lisa”

Reklama

Ashley akyse susikaupė ašaros, nes vos keli sakiniai iš nepažįstamosios laiško jai suteikė didelį įkvėpimą ir tikėjimą, kad nuostabių žmonių šiame pasaulyje dar yra. Tą dieną mergina norėjo surasti sau jėgų ir paskatų pasidžiaugti gyvenimu, tad šis nedidelis gražus poelgis buvo būtent tai, ko jai trūko.

Mergina jautė didelį norą tęsti šią gerumo grandinę ir pasidalinusi savo siurprizo nuotrauka su draugais Twitter paskyroje ji ėmėsi veiksmų pati. Per sekančias porą savaičių Ashley asmeniškai paliko tuziną gražių ir pozityvių žinučių knygynuose, bibliotekose ir įvairiose vietose studentų miestelyje, kuriame ji dirba.

Reklama

Mergina taip pat paliko nepažįstamiesiems dovanų kortelių kavai su pasiūlymu atsipalaiduoti bent pusvalandžiui per dieną ir pasidžiaugti gyvenimu. Jos nuotrauka su knyga ir rastu jame rašteliu netrukus pasklido plačiai po internetą ir įkvėpė dar daugiau žmonių padaryti tokių staigmenų nepažįstamiesiems.

Reklama

Galiausiai Ashley nustebo, nes gavo laišką nuo pačios Lisos, kurios raštelį ji rado knygoje. Lisa nuoširdžiai padėkojo jai už pratęstą gerumo grandinę, apie kurią ji sužinojo internete. Lisa prisipažino, kad išgyvena krizinį laikotarpį, tad žinojimas, kad jos paprastas poelgis sukėlė didelę gerumo bangą bent jau jos bendruomenėje, mieste ir už jo ribų, jai suteikė daug džiaugsmo ir vilties.

Ši graži istorija parodė, kad net patys mažiausi poelgiai gali turėti labai didelę jėgą ir įtaką žmonių gyvenimams. Kitą kartą turėdami galimybę padaryti kažką gražaus nepažįstamiesiems nesuabejokime, ar verta tai daryti. Gražius darbus daryti visada yra verta. 

Reklama