Skip to main content

Mergina vertintojams atnešė seną močiutės paveikslą. Ji pravirko sužinojusi, kiek vertas močiutės palikimas

Jauna mergina vardu Jessica visada žavėjosi močiutės namuose kabėjusiu paveikslu, kurį ji gavo kaip palikimą po jos mirties. Jessica labai gerai prisimena visą savo gyvenimą matytą paveikslą, kabėjusi virs senutės lovos.

Reklama

Senas piešinys turėjo labai didelę sentimentalią vertę merginai, kuri nusprendė jį vežtis kartu su savimi į koledžą ir pasikabinti savo kambaryje. Kai jos mieste vyko antikvarinių daiktų vertinimo laidos filmavimai (Angl. “Antiques Roadshow”), ji nusprendė užsiregistruoti privačiam vertinimui.

Kadaise ji galvojo, kad tai yra paprasčiausia kopija. Tačiau vieną dieną mergina išardė paveikslą tam, kad pašalinti už stiklo įstrigusį negyvą uodą. Ji tada pastebėjo, kad paveikslas gali būti iš tikrųjų tikras, o ne atspausdinta kopija. Ji žinojo, kad kadaise šis meno kūrinys buvo įvertintas jau du kartus.

Reklama

Abu kartus specialistai įvertino jį kaip 200-250 dolerių vertės kopiją. Jessica nusprendė pabandyti laimę dar kartą ir sužinoti daugiau informacijos apie turimą drobę. Specialistė, verinusi Jessica atneštą antikvarinį kūrinį tiesiog aiktelėjo iš nuostabos. Netrukus ji patvirtino, kad tai iš tiesų yra originalus paveikslas, nutapytas 1892-aisiais.

Reklama

Jo autorius buvo žymus prancūzų kilmės dailininkas Henry Francois Farny, kuris persikėlęs gyventi į JAV artimai bendradarbiavo ir tyrinėjo vieną indėnų grupę. Ji papasakojo daugiau detalių iš dailininko ir jo kūrybos istorijos, tačiau visi laukė lemtingos akimirkos – kokia gi yra to paveikslo vertė.

Jessica net aiktelėjo ir apsiverkė po specialistės ištartų žodžių. Toks paveikslas šiai dienai aukcione būtų parduotas už 200 – 300 tūkstančių dolerių. Jessica liko be žado ir neturėjo ką pasakyti. Staigus suvokimas, kokią brangenybę jai paliko jos močiutė buvo tiesiog stulbinantis.

Reklama

Mergina pajuokavo, kad dabar tikrai negalės taip paprastai jo pasikabinti studentų bendrabutyje. Tai buvo viena įsimintiniausių šios laidos akimirkų, kai numanyta daikto vertė iš tikrųjų buvo tūkstantį kartų didesnė. Laidos kūrėjai tik dar kartą parodė, kad pas daugelį esančios senienos kartais gali būti milžiniškos vertės, net jei mes to nežinome. 

Laidos įrašas (anglų kalba):

 

Reklama