Skip to main content

Moksleiviai pamatė, kad jų klasiokas atsinešė tuščią pietų dėžutę. Berniukui palikus klasę, jie pavogė dėžutę ir padarė tai, ko klasiokas visiškai nesitikėjo

Nors gyvename laikais, kai badaujančių žmonių sparčiai mažėja ir duonai galima užsidirbti pačiais įvairiausiais būdais, vis dar egzistuoja šeimos, kurios susiduria su šia problema. Tokios gyvenimo aplinkybės gali susiklostyti dėl pačių įvairiausių priežasčių ir vietoje to, kad smerktume nepasiturintį žmogų dėl tingumo, apsileidimo ir dar ko nors, vertėtų pasidalinti savo duonos kąsniu ir tiesiog padrąsinti žmogų, kad rytojus bus šviesesnis.

Reklama

Net ir turtingesnėse Vakarų šalyse yra šeimų, kurios vos suduria galą su galu, o Lietuvoje situacija dar prastesnė. Sunku pasakyti, kiek tokių šeimų yra, tačiau iš patirties vos ne kiekvienas žinome, kad labai dažnai bent vienas vaikas klasėje visą dieną praleidžia mokykloje be maisto.

Šis Norvegų sukurtas video puikiai iliustruoja panašią situaciją. Pasibaigus pamokai visi vaikai išsitraukia maisto dėžutes ir pradeda pietauti. Vienas berniukas, kaip ir visi jo bendraklasiai, išsitraukia dėžutę, tačiau slapta ją pravėręs jis mato jau ne kartą matytą vaizdą – tuščią dėžutę.

Reklama

Akivaizdu, kad berniukas gyvena vargingoje šeimoje, kuri neturi galimybės paruošti vaikui pietų į mokyklą. Jaunuolis paprašo mokytojos leidimo išeiti į tualetą ir palieka klasę. Jis lėtai eina koridoriumi ir akivaizdu, kad jis kenčia ir liūdi. Tam, kad numalšintų alkį, jis atsigeria vandens.

Reklama

Grįžęs į klasę berniukas nusprendžia įsidėti pietų dėžutę atgal į kuprinę, tačiau šį kartą kažkas kitaip. Dėžutė buvo sunkesnė, nei prieš tai. Atvėręs ją berniukas mato maistą, kurio prieš tai ten nebuvo. Jis iš lėto pradėjo suprasti, kad jam išėjus bendraklasiai pavogė jo dėžutę, ją perleido per keletą rankų ir pripildė ją po dalelę pietų iš savo dėžučių.

Nustebęs vaikas žvalgėsi po klasę ir matė, kaip jam akimi pamerkia dalis klasiokų, kurių maistas atsidūrė jo dėžutėje. Jis pradeda valgyti ir džiaugiasi tuo slaptu, bet nuostabiu gestu, kurį dėl jo padarė klasiokai.

Reklama

Ši istorija labai sujaudina ir pamoko, nes šie vaikai pasirinko padėti, būti draugiškiems ir svarbiausia padaryti gerą darbą tyliai, nekeliant įtarimų. Taip elgtis turėtume ir mes – darykime gerus darbus tyliai ir džiaukimės tuo neįkainojamu pasitenkinimo ir džiaugsmo jausmu, kurį sukelia gerų darbų darymas, o ne atsakas ar padėka į juos.

Tai nuostabus, minutės trukmės vaizdo įrašas, kuris parodo, kas gyvenime yra veiksmingiausia – ne panieka, patyčios, kritika, o paprastas tylus gerumas ir atjauta.

Reklama