Skip to main content

Moteris iš mandagumo nusišypsojo nepažįstamam senukui parduotuvėje. Staiga iš ašarų jo akyse ji suprato, kad jam skubiai reikia pagalbos

Labai lengva įsisukti į užburtą ratą, kai atrodo, kad aplink visi yra blogiečiai ir pasaulyje neliko nė trupučio gerumo. Tačiau net šypsena nepažįstamajam šiandien gali daug ką reikšti. Nusišypsoti ir pasisveikinti su žmonėmis, kurių nepažįsti, yra labai normali praktika vakaruose ir Europoje.

Reklama

Lisa Lemming JacksonJAV savo šypsenos negaili visiems, su kuo ji pagauna akių kontaktą. Vieną dieną ji apsipirkinėjo parduotuvėje, kai vienoje iš eilių ji pamatė senuką, važiuojantį elektriniu neįgaliojo vežimėliu. Susitikus judviejų akims moteris nusišypsojo ir linktelėjo.

Tačiau ji pastebėjo labai sutrikusį senolio veidą ir ašaras akyse. Praėjusi porą metrų ji sugrįžo ir pakalbino senolį. “Gal Jums reikia pagalbos?” paklausė ji. Senolis drebančiu balsu tyliai prisipažino, kas nutiko. Vyras buvo beviltiškoje situacijoje, todėl neturėjo kitos išeities, tik tyliai paprašyti Lisa pagalbos.

Reklama

Jis serga gaubtinės žarnos vėžiu, todėl netyčia jį ištiko “nelaimė”. Jei jis atsistotų nuo vežimėlio, visi viską pamatytų. “Ką man daryti?” – su ašaromis akyse senolis paklausė nepažįstamosios. Lisa nepasimetė ir iš karto žinojo, kad diskrečiai turi paprašyti darbuotojų pagalbos.

Reklama

Ji šiek tiek nustebo, kai jie staiga surado parduotuvėje specialių servetėlių, naujų apatinių, kelnes ir nusivedė senolį į tarnybines patalpas. Lisa kartu su pora kitų padėjo bėdos ištiktam senoliui susitvarkyti, kuris visą laiką praverkė ir atsiprašinėjo. Lisa žinojo, kad tame nėra jokios gėdos ir iš visų jėgų stengėsi nuraminti senuką, kuris pergyveno ir dėl jo laukiančios namie žmonos. Jis jautėsi neišpasakytai dėkingas geriems žmonėms, kurie tokią jautrią akimirką jam ištiesė pagalbos ranką.

Tačiau čia viskas nesibaigė – kai vyras nukeliavo prie kasos jis pamatė savo pirkinius jau maišeliuose, o už juos buvo jau sumokėta. Korėjos ir Vietnamo karo veteranas vėl prapliupo ašaromis, o Lisa tuo pačiu metu buvo sujaudinta parduotuvės darbuotojų gerumo.

Reklama

Ji pasidalino istorija norėdama ne pasigirti dėl savo gero darbo, bet norėdama pagirti nuostabius parduotuvės darbuotojus už tokį profesionalumą ir didelę širdį. Tai turėjo būti eilinė diena su nuobodžiu apsipirkimu, tačiau Lisa tą dieną prisiminė, kiek gero šiam pasaulyje dar yra. Nors ji pati nenori prisiimti garbės dėl pagalbos, mes manome kad ji padarė kur kas daugiau, nei ji mano.

 

 

Reklama