Skip to main content

Moters gyvenimą pakeitė namas, kurį pastatė laidos „Ekstremalūs namų pokyčiai” kūrėjai. Po 10 metų moteris ir jos trys vaikai buvo išvaryti iš dovanotų namų

Realybės šou laida Ekstremalūs namų pokyčiai (ang. Extreme Makeover: Home Edition) žinomi kone visame pasaulyje. Amerikiečių laida, kurios dalyviai yra apdovanojami prabangiais ir erdviais namais, yra labai populiari ir Lietuvoje. Be abejonės, žadą atimantys pokyčiai, statybos, trunkančios vos 7 dienas ir laimingos šeimos tikrai paverčia šią laidą įdomia. Tačiau mažai kas žino tai, kas įvyksta po to, kai kameros nustoja filmuoti.

Reklama

Arlene Nickless savo istoriją atrankai nusiuntė po to, kai jos šeimos maitintojas, mylimas vyras vardu Tim mirė nuo hepatito C, kuriuo jis užsikrėtė ligoninėje dirbdamas intensyvios terapijos skyriuje.

Moteris liko viena su trim vaikais. Tad kai laidos prodiuseriai pasirinko jos šeimą namų pokyčiams, ji buvo nepaprastai laiminga.

Reklama

Jų namams ypatingai reikėjo renovacijos, nors kaip ir daugelis amerikiečių, Arlene šeima vis dar privalėjo mokėti paskolą už seną namą. Jeigu jūs nors kartą matėte šią laidą, jūs žinote, kad pastatomi namai niekados nebūna kuklūs. Statybininkų ir savanorių dėka iškyla tikrų tikriausi rūmai, kuriuose dažniausiai įstengia gyventi tik turtingi amerikiečiai.

Reklama

Štai čia ir iškyla problema tokioms kuklioms ir sunkiai besiverčiančioms šeimoms kaip Arlene.

Nors jos paskolos likutis iš 140 tūkstančių dolerių po laidos tapo 30 tūkstančių, prisidėję papildomi mokesčiai labai apsunkino šeimos gyvenimą. JAV egzistuoja turto mokesčiai, kurie skaičiuojami nuo turimo turto vertės. Kadangi šios šeimos įsikuria prabangiuose ir per dideliuose namuose, jiems priskaičiuojamas didelė mokesčių suma už namą.

Reklama

Dažnai tokie mokesčiai siekia 1500 – 2000 ar net daugiau dolerių per metus. Per 10 metų mokesčiai taip sparčiai augo, kad vieną akimirką jie buvo kone trigubi. O kur dar namo išlaikymo kaštai ir dvigubai padidėjusios elektros ir šildymo sąskaitos. Todėl daug šeimų, dovanų gavusius tokius namus, neįstengia jų išlaikyti ir oriai išgyventi.

Reklama

Arlene šeimai teko palikti namus, nes jie nebe įstengia sumokėti likusios paskolos, o bankas niekaip nepratęsia mokėjimų ar nesuteikia lengvatų šeimai, netekusiai vyro. Dabar vieniša motina su trim vaikais atsidūrė gatvėje. Ši istorija apskriejo visą Ameriką ir parodė, kad nors laida ir užsiima labdaringa veikla, nemažai asmenų tiesiog negali susitvarkyti su paskiau pečius užgulančiomis problemomis.

Reklama