Skip to main content

Paauglė su Dauno sindromu aktyviai dalyvavo rungtynių šokėjų grupės veikloje, tačiau metų gale kartu su tėvais atvėrusi naujausią klasės albumą ji patyrė šoką

Nors pasaulis tikrai pasistūmėjo ištisomis myliomis nuo tų laikų, kai Dauno sindromą turinčius žmones visuomenė visiškai nurašydavo už savo ribų, šiandien net pačiose progresyviausiose pasaulio kampeliuose įvyksta įvairūs skandalai. Jutos valstijoje JAV gyvenanti 14-metė Morgyn Arnold niekada iki šiol nebuvo susidūrusi su diskriminacija.

Reklama

Veikiau atvirkščiai, ją labai myli jos visi bendraklasiai, o į įvairias veiklas aktyviai įtraukia ir didžioji dalis mokyklos bendruomenės. Apskritai, jauni žmonės su Dauno sindromu šiandien sugeba dirbti įprastus darbus, bėgti ultra maratonus, dirba senate ir kitaip atstovauja savo bendro likimo brolių ir seserų grupę. Morgyn visada turėjo tinkamą palaikymą, todėl jos galimybėms ir perspektyvoms jos gyvenime kol kas niekas netrukdo.

Morgyn mokykloje taip pat surado veiklą, kuri jai labai patiko – ji prisijungė prie rungtynių palaikymo šokėjų komandos, kuri ją priėmė kaip savą nuo pat pirmos dienos. Didelė grupė mergaičių visada džiaugėsi turėdamos Morgyn šalia, kurią treneriai paskyrė komandos vadybininke. Ji praleido valandų valandas mokydamasi šokio judesių, pasirodė ne vienose rungtynėse palaikant mokyklos komandą.

Reklama

Ji buvo faktiškai komandos dalis ir oficialiai įrašyta į komandos narių sąrašus. Metų gale mokykloje buvo daromos grupinės nuotraukos, kuriose laiminga Morgyn sėdėjo pačiame viduryje, tarp savo artimų draugių. Nuotrauka iš tiesų atrodė nuostabiai, o mergaitė nekantravo pamatyti ją albume. Tačiau tą dieną, kai visi mokiniai gavo atspausdintas knygas, Morgyn grįžo namo labai nuliūdusi.

Reklama

Visa šeima patyrė šoką pamačius, kad klasės albume buvo atspausdinta komandos nuotrauka be jos. Blogiausia buvo ir tai, kad ji nebuvo net paminėta narių sąraše, nors ji yra oficialiai komandos dalis. Labiau nei Morgyn nuliūdo jos vyresnioji sesuo, kuri pranešė apie savo pasipiktinimą situacija internete.

Ji paskelbė originalią nuotrauką, kurioje pozavo ir jos sesuo, ir tą, kuri galiausiai atsidūrė albume. Per visą šalį nuskambėjusi istorija supykdė tūkstančius žmonių, kurie absoliučiai nesurado paaiškinimo tokiam mokyklos žingsniui.

Reklama

Tai yra tik nuotrauka. Jei ji yra mylima komandos narė, kodėl atspausdinta albume nuotrauka yra be jos? Kuo ji sutrukdė ir kam ji sutrukdė?” – rašė viena iš komentatorių. Iš tiesų, daug kas piktinosi tuo, kad aplamai buvo padarytos dvi nuotraukos – viena su Morgyn, kita – be jos. Kai mokyklos vadovybė sulaukė milžiniško žurnalistų antplūdžio, jie sugebėjo tik atsiprašinėti ir sakyti, kad tai buvo tik klaida.

Reklama

Tačiau niekas taip ir nesupranta, kokia čia gali būti klaida – nuotrauka be mergaitės su Dauno sindromu buvo atrinkta į albumą ir atspausdinta. Kai kurie taip pat abejojo, ar visa šokėjų grupė yra iš tiesų tokia draugiška, nes mergaitės neprieštaravo pozuoti nuotraukai ir be draugės su Dauno sindromu, kas yra šiek tiek veidmainiška. Šeima taip pat atskleidė, kad tai jau antras kartas, kai jų dukra yra neįtraukiama į klasės albumą. Morgyn sesuo Jordyn tiksi, kad žmonės taps supratingesni ir labiau atviri žmonėms su negalia. 

Reklama