Skip to main content

Prie neįgaliųjų vėžimėlio visą gyvenimą prikaustytas vyras svajojo pasistatyti namą kaime. Vieną dieną pasitaikė galimybė išpildyti svajonei

Šiomis dienomis, žmonėms, pririštiems prie neįgaliųjų vėžimėlių, judėti yra tikrai sudėtinga. Ypač kai kalbame apie tuos, kurie gyvena ne miestuose, o kaimuose, kur mažai kas pritaikyti tokiems specialiems žmonėms.

Reklama

Mūsų istorijos herojus Viačeslavas gimė ir augo Minske. Gyveno daugiabutyje su šeima. Vyras jau ilgą laiką netekęs kojų, juda vėžimėlio ir kojų protezų pagalba, tad nieko nenustebins tas faktas, kad kiekvieną kartą, išeinant iš namų, tekdavo susidurti su sunkumais.

Vyras visą gyvenimą svajojo turėti savo namą ir gyventi užmiestyje, kur turėtų patogesnę judėjimo laisvę.

2011-aisiais metais Viačeslavui pasitaikė galimybė pagaliau įgyvendinti savo svajonę. Vyrui pavyko nusipirkti apleistos parduotuvės pastatą mažame kaimelyje netoli miesto.

Reklama

Pastatas, kurio plotas 85 m² buvo nuostolingas, todėl parduotas aukcione už nedidelę, 7,5 tūkst. eurų kainą.

Reklama

Idėja buvo jį paversti gyvenamuoju namu, tačiau reikėjo gerokai paplušėti, kad tinkamai paruošti gyvenimui.

Viačeslavas, net ir būdamas vėžimėlyje, pasakė, kad baigs remontą dar iki sūnaus 7-ojo gimtadienio, jog šis galėtų eiti į vietinę mokyklą. Žinoma, sudėtingiausiems ir didžiausiems darbams vyras samdė darbininkus. Tačiau, daugumą paprastesnių darbų sugebėjo atlikti pats. Žmona prisidėjo prie apdailos.

Reklama

Galiausiai, atnaujinus pastatą, artimieji ir draugai buvo nustebę, kaip senas apleistas pastatas virto šeimos svajonių namais.

Reklama

Tiesa, iš pradžių vyras planavo šiame pastate verslauti, pardavinėti savo produkciją. Mat, nuo 2000-ųjų kūrė įvairius kvapus bei purkštukus – dirbo pastatų aromatizavimo srityje. Viačeslavo dėka įvairios parduotuvės, biurai ir kiti pastatai kvepėdavo taip, kaip norėdavo savininkai. Tačiau, vyras suprato, kad tiek erdvės geriau išnaudoti gyvenamam namui.

Viačeslavas iš viso išleido apie 17 tūkst. eurų sklypui įsigyti ir namo įrengimui. Pora pasakoja, kad visą jiems reikalingą medžiagą apie namo statybas rado interneto forumuose, žiūrėjo „YouTube“ vaizdo įrašus ir nebijojo bandyti viską daryti patys, nors prieš tai ir neturėjo jokios patirties statybose.

Pasižvalgykime po namo vidų.

Virtuvė:

Virtuvė

Svetainė:

Vonios kambarys:

Vonios kambarys

Sūnaus kambarys:

Reklama