Skip to main content

Prie šviesoforo susidarė spūstis dėl priekyje nejudėjusio automobilio. Kol visi nepatenkinti spaudė signalą ir keikėsi, vienas vairuotojas pamatė, kas iš tiesų nutiko

Prisipažinkime, kone visų mūsų pirmoji reakcija, patekus į kamštį kelyje, yra pyktis. Beveik niekas nepradeda situacijos analizės nuo minties “ar priekyje esantiems automobilių vairuotojams nieko nenutiko blogo?”.

Reklama

Yra net žmonių, kurie neslėps savo pykčio žmonėms, kuriems akivaizdžiai kažkas nutiko – esą jie neturi teisės sunegaluoti ir patekti į avariją ir sukelti nepatogumų kitiems vairuotojams. Tai yra paprasčiausios arogancijos požymis, žmogiškumo ir supratimo trūkumas. Laimei, ne visi esame vienodi, o gerų ir supratingų žmonių vis dar yra pasaulyje.

Štai vyras vardu Aurelio “Rikki” Todd taip pat nemėgo patekti į žioplių sukeliamus eismo kamsčius, tačiau šį kartą jis turėjo visiškai kitą nuojautą. Vyras pastebėjo, kaip priešais jį sustojęs automobilis praleido net du žalios šviesos signalus. Jis matė, kad automobilis nėra užgesęs, ar sugedęs.

Reklama

Tačiau kiti vairuotojai neturėjo tokio atidumo, kaip Rikki. Dešimtys automobilių apvažiavo eismo kamščio kaltininką spausdami signalą ir šaukdami keiksmažodžius. Rikki tuo tarpu suprato, kad kažkas yra negerai, tad jis nusprendė patikrinti, ar su vairuotoju viskas gerai. Jo baimės pasiteisino, kai jis pamatė vairuotoją, už vairo praradusį sąmonę.

Reklama

Automobilio langai ir durys buvo uždarytos, todėl Rikki pradėjo panikuoti dėl to, kaip padėti nelaimeliui, kuris atrodė nekvepuojantis. 45-erių Kobie Johnson vis dar laikė savo koją ant stabdžių pedalo su įjungta pavara, tad vienas netikslus judesys galėjo priversti automobilį važiuoti ir sukelti dar didesnę avariją.

Rikki vos pamatęs situaciją iškvietė medikus ir paprašė pagalbą atsiųsti kuo skubiau. Po keletos minučių prie automobilio jau buvo policininkai, kurie specialiu įtaisu išdaužė langą, nupjovė saugos diržą ir ištraukė Kobie į gatvę ir paguldė ant žemės. Prieš tai be abejonės policija pastatė savo automobilį priešais nukentėjusiojo tam atvejui, jei automobilis pradėtų riedėti.

Reklama

Pareigūnai pradėjo daryti širdies masažą, o po keliolikos minučių atvykusi greitoji patvirtino, kad užčiuopia silpną pulsą. Visą šį laiką šalia nelaimelio liko tas pats nepažįstamasis, kurio žmogiškumo ir intuicijos dėka Kobie gyvybė buvo išgelbėta. Į ligoninę išvežtas Kobie patyrė širdies smūgį ir paniro į komą.

Reklama

Nors jis buvo tikrai sunkios būklės, tačiau vyras atsigavo ir išėjo iš komos būsenos. Neįtikėtina yra tai, kad apie įvykį jis absoliučiai nieko neprisimena. Laimei, Rikki, visiškas nepažįstamasis iki tol, buvo šalia ne tik kelyje tą dieną, tačiau ir po to ligoninėje. Vyrui ypatingai rūpėjo tai, kad Kobie atsigautų.

Galiausiai vos per plauką mirties išvengęs vairuotojas turėjo kam padėkoti už tai, kad atkreipė savo dėmesį ir nusprendė pasirūpinti kitu į bėdą patekusiu žmogumi. Dabar Kobie prisipažįsta, kad vertina kiekvieną dieną kaip savo paskutinę. “Labai svarbu kiekvieną dieną gyventi maksimaliai, nes niekada nežinai, ar rytoj sulauksi kitos”.

Reklama