Skip to main content

Prieš 17 metų trylikametė mergaitė tapo jauniausia mama Islandijoje. Štai kaip susiklostė mamos ir jos dukros likimas

Vaikystėje ir jaunystėje dažnas iš mūsų padaro klaidų, tačiau su kai kuriomis poelgių pasekmėmis kai kuriems tenka gyventi paskui didžiąją dalį gyvenimo. Alda Johanna Hafnadottir iš Islandijos būdama vos 12-kos dar tikrai neplanavo gyventi suaugusiojo gyvenimo. Tačiau intymūs eksperimentai su dviem metais vyresniu berniuku lėmė, kad akimirksniu jos vaikystė liko praeityje.

Reklama

Būtent 12-kos Alda tapo nėščia. Šiandien ji savo istoriją papasakojo visam pasauliui, tiesiai iš pirmų lūpų. Neturėjusi jokio lytinio švietimo, porelė vaikų sulaukė nelauktų pasėkmių. Niekas nenustebo, kai sužinojęs žinią iš savo draugės, jaunuolis pasišalino iš jos gyvenimo.

Laimei Alda tėvai palaikė savo dukrą ir leido jai pačiai pasirinkti, ką daryti toliau. Mergaitė galvojo, kad jos vienintėlė išeitis yra abortas. Tačiau echoskopo metu išgirdusi širdies plakimą, ji negalėjo atsikratyti gyvybės, užsimezgusios jos įsčiose.

Reklama

Taip sulaukusi 13-tojo gimtadienio Alda atsirado lairaščių primuosiuose puslapiuose, nes ji tapo jauniausia Islandijos mama. Apie tai, kad mergaitės laukia labai sunki ateitis, perspėjo tiek jos tėvai, tiek socialiniai darbuotojai. Mergaitė taip pat sulaukė ironiško “sveikinu tapus mama” iš gydytojų, buvusių ligoninėje.

Reklama

Pirmosiomis jos dukros Andrea gyvenimo minutėmis į palatos duris jau beldėsi žurnalistai. Alda buvo sensacija, tačiau nebūtinai iš gerosios pusės. Pati Alda papasakojo, kad nėštumas nebuvo sunkiausias laikotarpis. Sunku buvo visiškai pamiršti apie nerūpestingą vaikystę ir laiką su draugais, su kuriais ji nebeturėjo nieko bendro.

Ji sulaukė daugybės žiaurių komentarų, tačiau jau tada ji privalėjo “užsiauginti storą odą”. Nepasant visko, Alda šeima buvo nepaprastai palaikanti ir tikrai buvo didžiulė parama auginant vaiką ir baigiant mokyklą nuotoliniu būdu.

Reklama

Alda po 4 metų baigė mokyklą, išsikraustė iš tėvų namų ir pradėjo visiškai savarankišką gyvenimą su dukra. Tai buvo ilga ir sunki kelionė, tačiau dabar gyvenimas tiek Alda tiek jos dukrai Andrea klostosi gerai. Dabar sulaukusi 30-ies Alda baigia socialinius mokslus universitete ir yra susižadėjusi su ilgamečiu partneriu.

Reklama

O Andrea užaugo tikra gražuole, kurią mama prižiūri labai griežtai. Andrea visada žinojo faktą, kad ji gimė labai jaunai mamai, todėl ji jau tada žinojo apie ankstyvo intymaus gyvenimo pasėkmes. Alda nepaprastai myli savo vienturtę dukrą, tačiau daugiau vaikų turėti ji neplanuoja. 


Nors šią istoriją pradėjome sakiniu apie jaunystės klaidas, Alda žiūrėdama į savo nuostabią dukrą negali jos vadinti klaida. Tai tiesiog tapo jos patirties, pradžioje skausmingos, tačiau dabar laimingos, dalimi.

Reklama