Skip to main content

Šis britas uždirba tūkstančius pačiu neįprasčiausiu būdu

Įsivaizduokite situaciją, kai už netinkamą produktą, kurį įsigijote, jūs gaunate kompensaciją. Juk taip tikrai pasitaiko, kad nusiperkate kažką brokuoto, arba maistas, kurį užsisakėte neskanus, ir panašiai. Tokias situacijas apskųsdamas 40-metis britas Chrisas Owenas uždirba keletą tūkstančių per metus.

Kaip viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo nuo daugiau, nei 700 eurų kainuojančio marmurinio stalo. Jis vyrui buvo pristatytas 3 kartus. Ir kiekvieną kartą vis kažkas buvo sugadinta. Kai ketvirtą kartą stalas atkeliavo net be stalviršio, vyro kantrybė galutinai baigėsi ir jis parašė skundą.

Tą kartą įmonė jo atsiprašė ir išmokėjo 224 eurų kompensaciją už sukeltus nepatogumus.

Reklama

Tada Chrisas suvokė, kad iš nekokybiškai atliekamų paslaugų gali uždirbti pinigus. Tiesa, jis specialiai neieško dalykų, kuriuos galėtų apskųsti. Tačiau, jei tik atsiranda situacija, kuri jo netenkina, jis pasiryžęs gauti už tai kompensaciją.

Kiek galima gauti pinigų už skundimąsi paslaugomis?

Iš viso per trejus metus vyras uždirbo 2900 svarų (apie 3255 eurų), kas yra daugiau, nei 1000 eurų per metus. Savaime suprantama, visos sumos yra skirtingos, skiriasi nuo paslaugų pobūdžio ir įmonės reagavimo.

Nemažą dalį pinigų atnešė skundai dėl šalto, netinkamai paruošto maisto, prasto aptarnavimo. Pavyzdžiui, Chrisas uždirbo 70 svarų vien dėl mėsainiuose pasitaikiusio majonezo. Vyras jo negali pakęsti, todėl visada sakydamasis maistą, sako, kad viskas būtų gaminama be jo. Tačiau, daugybė padavėjų suklysta, dėl ko tenka iš naujo laukti maisto ir taip sulaukti kompensacijos už sugaištą laiką.

Kartą, būnant su draugais picerijoje, per pusantros valandos padavėjas neatnešė gėrimo ąsočio. Tada Chrisas išsiprašė nemokamus 200 svarų vertės pietus visai kompanijai.

Reklama

Kalbant su didesnėmis kompanijomis, tenka gerai pastovėti už save

Yra pasitaikę ir daug rimtesnių kompensacijų. Štai kartą vyro virtuvėje remontą darę darbuotojai sugadino elektros dėžę. Jis iškart gavo 80 svarų kompensaciją, tačiau to jam nepakako. Kalbėdamasis su stambiomis kompanijomis turi būti drąsus – būtent toks Chrisas tikrai yra. Jis sugebėjo prisiteisti dar 480 svarų virtuvės prietaisams įsigyti. Vyras sakė, kad yra žmonių, kurie, atsitikus tokiam atvejui, nesikreiptų, neprašytų kompensacinio atlygio, todėl vyras norėjo paspausti firmą ne dėl pinigų, o kad darbuotojai labiau galvotų apie žmonių saugumą.

Reklama

Yra įvairiausių būdų užsidirbti iš skundų. Dėl prastos higienos kavinėse, vyras uždirba apie 42 svarus per metus. Dėl ilgo maisto laukimo, vyras beveik visada gauna 10 procentų nuolaidą. Dėl nemalonaus, prastai dirbančio personalo – 68 svarai per metus.

O Jūs ar kada nors uždirbote pinigų apskųsdami tam tikras paslaugas ar produktus?

 

 

Reklama