Skip to main content

Studentai nustebo, kai dėstytojas į auditoriją atsinešė krūvą akmenų. Vyras atliko eksperimentą, kuris pravirkdė visą auditoriją

Kai filosofijos profesorius įėjo į auditoriją nešinas maišo akmenų, jis tikrai sutrikdė visus studentus. “Kas gi laukia mūsų šiandien?” – tarpusavyje šnabždėjosi jaunimas. Dėstytojas pradėjo paskaitą ir pastatė ant stalo tuščią stiklainį. Į jį pridėjo akmenų ir nieko daugiau nepaaiškinęs jis uždavė auditorijai klausimą. 

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

“Ar šis stiklainis jums atrodo pilnas?” 

Visi vienbalsiai tarė “taip”.  Tada studentai stebėjo, kaip vyras išsitraukė iš krepšio skardinę nuo kavos, kurioje turėjo smulkesnių akmenukų. Juos vyras supylė į tą patį stiklainį, maži akmenukai laisvai užpildė tarpus tarp didžiųjų akmenų.

Asociatyvi nuotrauka

Dėstytojas uždavė auditorijai tą patį klausimą, į kurį visi su šypsena atsakė taip pat – “taip”. Vyras iš savo švarko kišenės išsitraukė maišelį, kuriame buvo smėlis. Pilamas smėlis užpildė smulkiausius tarpelius, likusius tarp akmenų. Auditorijoje nuskambėjo vėl tas pats klausimas ir atsakymas.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Tada profesorius paėmė ant stalo stovėjusius du kavos puodelius ir supylė juos vėl į tą patį stiklainį. Kava lengvai susigėrė į smėlį ir galiausiai užpildė stiklainį galutinai. “Ar šis stiklainis jums atrodo pilnas?” – paklausė jis vėl. “Taip” – atsakė jaunuoliai, nežinoję, kokia viso šio eksperimento prasmė. Tos dienos studentų pamoka buvo suprasti, kas jų gyvenimuose yra didieji ir mažesnieji akmenys, smėlis ir kas yra ta kava. 

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

-Taigi, – tarė profesorius –  dabar įsivaizduokite, kad šis stiklainis yra jūsų gyvenimas. Didžiausi akmenys jame – tai šeima, vaikai, meilė, sveikata. Net jei visa kita dingtų, jūsų gyvenimas vis vien išliktų pilnas. Šių didžiausių gyvenimo dalykų užtenka tam, kad gyvenimas turėtų prasmę.

Asociatyvi nuotrauka

Smulkūs akmenėliai – tai antraeiliai dalykai, be kurių gyvenimas nepraranda esmės ir prasmės, tačiau kuo puikiausiai papildo visus tarpelius gyvenime. Tai yra draugystės, vakarėliai, laisvalaikis, pinigai. Tai ne tik malonūs dalykai, tačiau ir lėkšti ir kartais nereikšmingi dalykai, kurie tikrai nesudaro pagrindinės gyvenimo esmės. Smėlis, kava – tai kasdieniai ir smulkiausi gyvenimo rūpesčiai ir reikalai. 

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Dabar pagalvokite apie tai, kas nutiktų, jei pirmiausia supiltume smėlį, tada mažus akmenukus ir tik tada didelius akmenis. Fiziškai jie nesutilptų tame pačiame stiklainyje. Taip pat yra ir su gyvenimu. Užpildykite savo gyvenimą pirmiausia svarbiais dalykais.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Mylėkite ir pasirūpinkite savimi, savo šeima, sveikata. Pasirūpinus tuo, liks ir laiko ir jėgų kitiems gyvenimo malonumams ir darbams. Kas svarbiausia – nesvarbu kiek savo gyvenime turėsite smėlio ar mažų akmenėlių. Kol jūsų kasdieną užpildys didieji ir kertiniai gyvenimo akmenys, jūsų gyvenimas visada bus pilnas ir turės prasmę. 

Asociatyvi nuotrauka

Paskaitai einant į pabaigą visų veiduose buvo gili susimąsčiusi veido išraiška. Kai kurių studentų akyse buvo ir ašaros. Tačiau vienas žmogus vis dėlto paklausė, ką gi reiškia du puodeliai kavos, apie kuriuos dėstytojas nieko nepasakė. Profesorius nusišypsojo ir atsakė:

– “Džiaugiuosi, kad klausiate. Tai reiškia, kad nesvarbu koks pilnas jūsų gyvenimas būtų, puodeliui kavos su gerais draugais visuomet turėtumėte rasti laiko!”

Asociatyvi nuotrauka

 

Reklama