Skip to main content

Daugelis studentų universiteto valytoją laikė tik eiline moterimi. Tačiau vieną dieną dėstytojas atskleidė visą tiesą apie valytoją

Mokyklos ir universitetai turėtų mokyti ne tik įvairių sričių dalykus, bet ir padėti suprasti žmogiškąsias vertybes, kuriomis vėliau būtų galima vadovautis gyvenime.

Deja, bet realybė yra visiškai kitokia… Daugelis žmonių iki šiol vadovaujasi nusistovėjusiais stereotipais ir nekreipia dėmesio į tam tikras visuomenės problemas.

Reklama

Laimei, pasaulyje vis dar yra žmonių, kurie gali parodyti teisingą kelią. Universiteto profesorius savo studentams davė labai gerą gyvenimišką pamoką, kurios jie dar ilgai nepamirš.

Medicinos universiteto dėstytojas buvo žinomas, kaip siurprizus mėgstantis žmogus. Vienos paskaitos metus jis išdalino testus studentams, tačiau paskutinis klausimas buvo visiškai nesusijęs su jo mokomu dalyku.

Paskutinis klausimas skambejo taip: Koks vardas moters, kuri rūpinasi švara mūsų universitete?

Studentai į šį klausimą sureagavo labai įvariai. Kai kurie net nežinojo, ar reikia atsakyti rimtai, ar galima tiesiog pajuokauti. Kiti studentai stebėjosi, kaip šis klausimas apskritai atsidūrė teste.

Reklama

Studentams sprendžiant testą profesorius uždavė klausimą: “Greičiausiai manote, kad paskutinis klausimas yra beprasmis? Galvokite iš naujo. Už jį taip pat bus skiriami taškai“.

Pasibaigus testui profesorius pagaliau paaiškino, ką visą laiką turėjo galvoje.

Reklama

“Per savo gyvenimą sutiksite pačių įvairiausių žmonių. Ir turite suprasti, kad kiekvienas žmogus yra svarbus. Visi nusipelno būti įvertinti ir sutikti su šypsena. Kiekvienas žmogus dirba savo darbą“.

Ši istorija yra puiki pamoka ne tik studentams, bet ir kiekvienam, kuris skaito šį tekstą. Juk taip dažnai neatkreipiame dėmesio į žmones, kurie yra šalia mūsų… Paprasčiausias “labas rytas“ leidžia žmogui jaustis pastebėtu ir vertinamu…

P.S. valytojos vardas buvo Renata, tačiau nei vienam studentui nepavyko atsakyti teisingai.

Reklama