Skip to main content

Verslininkas transformavo apleistą raketų šachtą ir sukūrė “apokalipsės butus” po žeme. Štai kaip atrodo bunkeriai už 3 mln dolerių

Apokalipsės ir pasaulio pabaigos žmonės laukia jau tūkstančius metų. Pasaulį visada krėtė gamtos katastrofos, žmonės visada bijojo tiek ateivių atakų iš kosmoso, tiek karinių atakų iš priešiškai nusiteikusių šalių. Karas, badas, sausra ar tvanas – vieni žmonės gyvena pasiruošimu tai “juodai dienai”, kiti žiūri į tokius žmones kreivai. Viena tiesa yra neginčijama – verslas, užsiimantis įvairių pasaulio pabaigai besiruošiančių žmonių poreikiai, auga kasdien.

Reklama

Larry Hall ilgą laiką dirbo valstybinėse įstaigose bei su nekilnojamu turtu. Tačiau jo polinkis ruoštis pasaulio pabaigai jį pastūmėjo imtis labai didelio projekto. Praėjusio amžiaus viduryje JAV valdžia pastatė daugiau nei 70 raketų šachtų. Šiai dienai jų likę vos keletas, nes ilgus dešimtmečius jie buvo tiesiog nenaudojami.

Verslo magistrą turintis vyras nusprendė nusipirkti vieną rinkoje pasirodžiusią šachtą už 300 000 dolerių. Jis girdėjo gandus, kaip turtingiausi šalies žmonės perkasi požeminius bunkerius, tad vyras žinojo, kad paklausa tokiam projektui yra. Jis apsiėmė pastatyti butų kompleksą cilindro formos šachtoje, kurioje iš viso galėtų gyventi 75 žmonės.

Reklama

Vyras suplanavo turėti visišką nepriklausomybę nuo išorinių šaltinių ir sugebėti išmaitinti visus žmones normalia mityba bent 5 metus. Statinyje būtų auginamos daržovės, vaisiai ir net žuvys ir mėsa. Daugiau nei 2.5 metro storio sienos gali sulaikyti net atominio sprogimo poveikį, o viduje žmonių kasdienybei yra sukurtos visos salygos tiek išgyventi fiziškai, tiek palaikyti psichologinei sveikatai.

Reklama

Visiems gyventojams būtų prieinama sporto salė, biblioteka, medicinos paslaugos, laipiojimas uoline siena, baseinas, kino teatras, žaidimų kambarys ir net parkelis šunims. Butai šiame statinyje svyruoja nuo 1.5 milijono dolerių iki 4 milijonų už individualų prabangaus buto projektą per du aukštus.

Pigiausias variantas yra butas per pusę aukšto, kuriame gali gyventi nuo 3 iki 5 žmonių. Visi butai turi visus patogumus ir atrodo kaip įprasti gyvenamieji butai. Aplinka yra visa sukurta būtent tam, kad komfortabiliai galima būtų gyventi metų metus tuo atveju, jei įvyktų atominė ar gamtos katastrofa.

Reklama

Į kainą be abejonės įeina maistas bent trims metams, būtinieji apmokymai ir dar daug kitų paslaugų. Tai be abejonės nėra tradicinis būstas, kurį įsigijusiems žmonėms suteikia ne tik galimybę išgyventi, bet ir įpareigoja sekti sukurtas taisykles. Visi gyventojai privalės dirbti po keletą valandų per dieną, o žmonių darbai pastoviai keisis.

Reklama

Tai yra dalis strategijos, kurios dėka visi žmonės, esantys giliai po žeme ne tiesiog išgyventų, o gyventų kuo normalesnį ir laimingesnį gyvenimą. Po ilgų konsultacijų su psichologais Larry sukūrė erdvę, kurioje asmuo galės gerai jaustis ilgą laiką, be grėsmės išeiti iš proto (nors nuo to niekas niekada nėra apsaugotas).

Statinyje planuojama turėti taip pat “normalią” parduotuvę, kurioje žmonės galėtų lankytis ir pasiimti reikiamą maistą. Tokiu būdu taip pat būtų sukuriama normalumo iliuzija, kuri tikrai geresnė, nei kasdien traukti skardines iš dėžių sandėliuke.


Yra daug žmonių su daug įvairių nuomonių dėl tokio gyvenimo būdo, kai žmonės ruošiasi apokalipsei. Kadangi niekas iš mūsų tikrai niekada nežinos, kas baisaus gali nutikti po savaitės ar po metų, tai apie tokius žmonės mes galime tik pasakyti – atsarga gėdos nedaro.

Labai išsamus video apie projektą anglų kalba:

 

 

Reklama