Skip to main content

12-metis berniukas neteko geriausio draugo, ilgą laiką kovojusio su leukemija. Tai, ką jis sugalvojo padaryti draugo atminimui, sujaudino tūkstančius

Jeigu įsivaizduotume dviejų 12-mečių berniukų draugystę, kaip ji atrodytų? Tai tikriausiai būtų video žaidimai, žaidimai parke ir laikas kartu mokykloje. Tačiau šios istorijos herojų draugystė parodė, koks gilus gali būti dviejų žmonių ryšys net tokiame jauname amžiuje.

Reklama

Kaleb Klakulak ir Kenneth Gross buvo geriausi draugai. Jų draugystė iš pirmo žvilgsnio mažai kuo skyrėsi nuo kitų, tačiau tarp dviejų berniukų buvo kur kas daugiau, nei matoma plika akimi. Jų rūpestis vienas kitu labiausiai pasimatydavo tomis akimirkomis, kai Kenneth kova su jauname amžiuje diagnozuota leukemija buvo sunkiausia.

Kaleb visada buvo šalia savo sergančio draugo, buvo šalia jo chemoterapijų metu, taip pat ligoninėje įvairių operacijų metu. Abu paaugliai buvo tylaus ir mielo būdo, todėl jie buvo labai panašūs ir sugebėjo leisti valandų valandas kartu. Kai Kenneth sveikata ypatingai pablogėjo, visi pradėjo ruoštis blogiausiam.

Reklama

Jo mama be rūpinimosi sunkiai sergančiu sūnumi privalėjo pamaitinti ir kitus jos 5 vaikus bei pasirūpinti močiute, kuriai buvo diagnozuota Alzheimerio liga. Kenneth nebuvo lemta išsigelbėti, o netektį išgyveno ne tik jo giminaičiai, bet ir jo geriausias draugas su šeima.

Reklama

Praėjus 5 mėnesiams po draugo netekties jis sužinojo, kad draugo mama neturi finansinių galimybių nupirkti antkapį savo velioniui sūnui. Štai tada Kaleb nusprendė imtis iniciatyvos. Vieną dieną jis paklausė, kiek gali kainuoti antkapis. Jo mama nustebo dėl sūnaus klausimo, tačiau netrukus ji suprato savo sūnaus ketinimus.

Su mamos palaikymu berniukas pradėjo kaupti pinigus. Jis rinko butelius rūšiavimui, šienavo kaimynų pieveles ir ėmėsi pačių įvairiausių nedidelių darbelių tam, kad uždirbti tuos kelis dolerius. Netrukus su mamos pagalba berniukas sukūrė puslapį Facebook, kur visi galintys artėjant Kalėdoms galėjo paaukoti pinigų jo tikslui – pastatyti savo draugui paminklą ant jo kapo.

Reklama

Jis pats per pusmetį sugebėjo surinkti 900 dolerių, o gerų žmonių dėka internetu buvo surinkta dar 2 500 dolerių. Tai buvo didelis pasiekimas berniukui, kurio didžiausia motyvacija buvo padaryti kažką dėl savo geriausio draugo. “Aš tiesiog nenoriu, kad aš ir kiti lankytume nepažymėtą kapą. Jis nusipelnė bent tiek” – žurnalistams sakė berniukas.

Reklama

Toks paauglio poelgis sužavėjo tūkstančius žmonių, kurie pripažino, kad iš šio jaunuolio galima labai daug ko išmokti. Jis sunkiai dirbo ties savo tikslu, tačiau jo vidinė jėga buvo varoma jo meile ir atsidavimu savo draugui.

Reklama