Skip to main content

17-metė nekantriai laukė savo pirmagimio, tačiau vienas vizitas pas gydytojus apvertė viską aukštyn kojomis. Netrukus jai teko rinktis – jos ar kūdikio gyvybė

Ką tik baigusi mokyklą Dana Scatton neplanavo iš karto tapti mama. Mergina įstojo į koledžą, tačiau su artimųjų palaikymu ji svajojo apie nuostabią ateitį auginant dukrą ir tuo pat metu ir siekiant savo tikslų. Nėštumo pradžia nesukėlė merginai jokių problemų ar negalavimų.

Reklama

Tačiau įpusėjus terminui Dana pajuto sunkumus kūne, kurių ji negalėjo paaiškinti. Jai kartais sutrikdavo motorika, kartais jai būdavo sunku tiesiog kvėpuoti ar ką nors nuryti. Sunerimusi šeima kreipėsi į gydytojus, kurie nedelsdami atliko kompiuterinės tomografijos tyrimus.

Tai, ką atrado gydytojai, visam laikui pakeitė Dana ir jos šeimos gyvenimą. Merginai buvo diagnozuotas nepaprastai retas ir neišgydomas smegenų auglys, kuris nustatomas vos keletui šimtų vaikų visame pasaulyje kasmet.

Reklama

Difuzinės smegenų tilto glioma dažniausiai susidaro vaikų organizmuose, tad nors Dana buvo jau nebe vaikas, jos jaunas amžius taip pat patenka į šios ligos spektrą. Staiga gydytojams teko užduoti jaunai būsimai mamai lemtingą klausimą. Jiems reikėjo nuspręsti, kaip pasielgti su dar negimusios mažylės gyvybe, nes Dana privalėjo tuojau pat pradėti eksperimentinį radiacijos gydymą.

Reklama

Gydytojai siekė, kad mergina ne tik susilauktų mažylės, tačiau ir išgyventų maksimaliai ilgesnį laiką. Laimei, profesionalų sprendimų dėka, mergina pradėjo radioterapijos kursą ir po kelių dienų cezario pjūvio metu ji susilaukė gražios ir sveikos mergaitės.

Tuo metu Dana mažylę išnešiojo 7.5 mėnesio. Nuo tos dienos, nors Dana sveikata ir blogėjo, ji džiaugėsi kiekviena jai likusia akimirka su dukra. Mergina spėjo pasimėgauti šeima ir savo ką tik gimusia mažyle. Nauja mama džiaugėsi sulaukusi dukros pirmojo gimtadienio, kas tuo pat metu buvo ir jos pačios rekordas. 

Reklama

Po kelių mėnesių Dana mirė, tačiau per paskutinius savo gyvenimo metus ji praleido pačias gražiausias akimirkas kartu su savo dukrele ir šeima. Jos pačios žodžiais, ji per metus gyveno iš visos širdies – labiau ir stipriau, nei kada nors per visą savo gyvenimą.

Reklama

Mergina savo istorija siekė kiekvienam priminti, kad gyvenimas yra trumpas ir niekada nežinai, kiek jo tau liko. Savo pavyzdžiu ji parodė, kad pamiršti apie nereikšmingas problemas galima čia ir dabar ir iš kiekvienos likusios tau dienos išspausti visą džiaugsmą, kiek tik įmanoma.  

 

Reklama