Skip to main content

Daugelis žmonių šį vyrą žinojo, kaip puikų socialinį darbuotoją. Tačiau vienu metu išaiškėjo vyro paslaptis, kuri visus privertė aiktelėti

Alan Naiman nebuvo nei įžymybė, nei kokias nors garbias pareigas užimantis žmogus. Tiesa pasakius, JAV gyventojai apie vyrą sužinojo tik tada, kai jo gyvenimas nutrūko dėl pralaimėtos kovos su vėžiu.

Alan gimė pasiturinčioje šeimoje, todėl iš savo tėvų jis gavo nemenką sumą pinigų.

Reklama

Tai nebuvo milijonai dolerių, tačiau praeito amžiaus penktajame dešimtmetyje Alan statusas leido jam baigti mokslus ir sėkmingai pradėti bankininko karjerą. Nepaisant to, kad vyras turėjo pinigų, jis garsėdavo savo dideliu taupumu. Alan mėgo paprastą gyvenimą: marškinius jis pirkdavo paprasčiausiuose prekybos centruose, avėjo batus, suklijuotus lipnia juosta, valgė greito maisto restoranuose.

Alan net didžiavosi tokiu gyvenimo būdu, nes jo niekada nežavėjo prabangios prekės. Netgi norėdamas nusipirkti sportinį automobilį, jis nesirinko iš žinomiausių gamintojų.

1980 m. vyras nusprendė pakeisti savo profesiją.

Reklama

Alan pradėjo dirbti socialiniu darbuotoju ir bendradarbiavo su globos sistemoje augančiais vaikais. Asmeniniame gyvenime jis nesukūrė šeimos, niekada nevedė ir nesusilaukė vaikų. Niekas net nutuokė, koks turtingas yra Alan, tačiau viskas pasikeitė, kai jam buvo diagnozuota sunki liga.

Reklama

Suvokimas, kad gyventi liko nedaug, Alane pažadino tai, kas kaupėsi visą laiką dirbant socialiniu darbuotoju. Jis norėjo padėti labiausiai pažeidžiamai visuomenės daliai – beglobiams, sergantiems ir skriaudžiamiems vaikams.

Vyras, kuris dažnai gyrėsi, kaip jis sugeba pragyventi visą dieną neišleidžiant nė cento, savo sąskaitoje per gyvenimą sukaupė net 11 milijonų dolerių. Kai įvairios labdaros, socialinės organizacijos ir ligoninės pradėjo gauti paramos čekius milžiniškoms sumomis, šalis pamažu pradėjo linksniuoti Alan pavardę. Iki tol nežinomas vyras staiga sulaukė visuotinio dėmesio, kurio jis visiškai netroško.

Reklama

Paprasčiausiai jis nedelsė ir paskutiniais gyvenimo mėnesiais ėmė dalinti savo turtą ten, kur jo labiausiai reikia. Sakoma, kad pinigai yra blogio įrankis. Tačiau Alan įkvepiantis gyvenimas įrodė, kad ne piniguose esmė, o žmoguje, kuris jais disponuoja. Jo atveju milžiniški pinigai tapo pagrindiniu įrankiu palikti po savęs gerumo pėdsaką.

Reklama