Skip to main content

Be kelių gimusi mergina svajojo būti televizoriaus ekrane. Šiandien ji pasiekė dar daugiau ir yra puikus pavyzdys

„Noriu, kad žmonės su negalia žinotų, jog jie gali būti sėkmingi. Tavo negalia turi būti ne stabdis, o priešingai – tai turi sustiprinti ir būti motyvacijos šaltiniu“ – interviu metu sakė Ouleymatou Dia.

Reklama

Ši mergina iš Dakaro gimė su blogai susiformavusiomis apatinėmis galūnėmis, neturėjo blauzdikaulių. Dėl šios priežastys judėjimo galimybės buvo apribotos. Dėl to mergina ir labai žema – vos 1,10 m. Tačiau, šiandien ji gali laisvai judėti be niekieno pagalbos. Tai turi savo kainą – Ouleymatou didžiąją vaikystės dalį praleido ligoninėse. Jai atliktos 8 operacijos, kurių dėka, mergaitė gavo galimybę vaikščioti ir galėjo lankyti įprastą mokyklą.

Šiek tiek paaugusi, ji pradėjo svajoti, kad norėtų rodytis televizoriaus ekrane – tapti aktore arba TV laidų vedėja. Kai visi bendraamžiai aplink ją augo, o ji buvo vis to paties ūgio, mergina pripažino esanti kitokia, tačiau tai jai nesutrukdė svajoti. Outleymatou pasakoja, kad pasitikėjimo jai įkvėpė mama – drąsi moteris, kuri net gimus dukrai su negalia, ryžosi ją auginti, nors galėjo ir atsisakyti.

Reklama

„Ji nesėdi vienoje vietoje ir neieško užuojautos, kad gimė tokia. Kiekvieną rytą ji keliasi, eina į dušą ir susiruošusi išeina į įprastą gyvenimą, kaip ir kiekvienas žmogus. O kai pamačiau Outleymatou per televizoriaus ekraną, pagyriau Viešpatį ir pagalvojau: joks neįgalumas jai nesutrukdė daryti viską, ką gali kiekvienas pilnavertis žmogus“ – savo dukra didžiavosi mama Mariama.“

Reklama

Šiandien Outleymatou TV laidų vedėja, taip pat aktorė ir net modelis. Ji visada pasitiki savimi ir priimą kiekvieną galimybę bei iššūkį.

„Kai einu į restoraną su draugais, aš jau jaučiuosi kaip žvaigždė, nes visi žmonės žiūri į mane“ – šypsodamasi pasakojo Outleymatou.

Reklama

„Būna dienų, kai noriu jaustis nusivylusi ir sakau „ne, aš negaliu”. Bet kai aš pagalvoju apie tai, pradedu galvoti apie savo mamą. Ir tada aš pasakau „ne, aš nesu silpna”. Turiu tik padvigubinti jėgas ir judėti pirmyn.

Šiandien, kai žiūriu į save veidrodyje, matau stiprią moterį. Noriu, kad visi žmonės su negalia nežiūrėtų į save taip, jog jeigu jie kitokie, tai jau negali būti sėkmingi. Tai turi tik padrąsinti nieko nebijoti ir judėti pirmyn“ – kalbėjo mergina.

Žemiau esančiame vaizdo įraše interviu su subtitrais anglų kalba su 27-erių Ouleymatou Dia:

 

 

Reklama