Skip to main content

Jaunas mokytojas pastebėjo mokinį, atnešusį į mokyklą didžiulį ginklą. Tai, kaip pasielgė drąsus pedagogas, užgniaužė kvapą milijonams žmonių

Visas pasaulis su kraupu žino, kokia problema su masinėmis žudynėmis egzistuoja JAV. Kas keletą mėnesių pasikartojantys įvykiai dažnai nusineša dešimtis žmonių gyvybių ir sukelia siaubą milijonams. Deja, mažai kas keičiasi šalyje, kurioje vos 18-kos sulaukęs jaunuolis gali laisvai nusipirkti ginklą.

Reklama

Kiekvienoje JAV mokykloje vaikai yra apmokomi, kaip elgtis tada, kai mokykloje pasirodo koks beprotis su ginklu. Tik įsivaizduokite, kokią pastovią baimę dėl savo saugumo turi jausti kiekvienas paauglys ir jo tėvai, kasdien išleidžiantys juos į mokymosi įstaigas.

Vieną dieną jaunas treneris ir mokyklos apsaugos darbuotojas Keanon Lowe gavo specialų pranešimą iš mokinių, kurie pastebėjo vieno mokinio keistas žinutes internete, taip atkreipdami mokyklos administracijos dėmesį į galimą pavojų. Tą dieną Keanon turėjo sutikti mokykloje pasirodžiusį 18-metį Angel Granados Dias, kuris deja nepasirodė pamokoje.

Reklama

Ieškodamas jaunuolio treneris sutiko jį klasėje, kai jo bendraamžiai pradėjo šaukti ir bėgti iš išgąsčio. Vaikinas į mokyklą atsinešė šratinį šautuvą, kuriuo jis išgąsdino visus bendramokslius. Greitai sureagavęs į situacija Keanon griebė šautuvą iš jaunuolio rankų ir stipriai jį apsikabino.

Reklama

Buvęs imtynininkas ir futbolininkas tiksliai žinojo, kad vaikiną reikia supančioti, tačiau Angel isteriška būsena reikalavo ir švelnaus priėjimo prie situacijos. Dramatiškoje video medžiagoje matyti, kaip treneris apsikabina vaikiną ir jį bando nuraminti.

Netrukus atvykusi policija suėmė ir išvežė ginkluotą jaunuolį iš mokyklos ribų. Tada paaiškėjo, kokie buvo tikrieji Angel ketinimai. Vaikinas išgyveno labai gilią depresiją. Iš jo buvo ilgą laiką tyčiotasi, o neseniai nutrūkę santykiai su drauge situaciją visiškai pablogino. Vaikinas norėjo nusižudyti klasei matant, o jo ginklas buvo užtaisytas tik viena kulka – sau.

Reklama

Jis visiškai nenorėjo sukelti šaudynių ir atimti kitų gyvybes. Jis norėjo pakenkti tik sau. Nepaisant to, treneris tikrai nežinojo, kokie vaikino ketinimai, tad jo drąsa pulti tiesiai jam į glėbį buvo pagirtina. Laimei, tą dieną niekas nenukentėjo. Be abejonės, visi patyrė didelį stresą, tačiau tokia baigtis buvo geriausias galėjęs įvykti scenarijus.

Reklama

Tą dieną visi prisiminė, kaip svarbu yra kovoti su patyčiomis ir kokia svarbi yra psichologinė sveikata. Be abejonės, vaikinas atliko nusikaltimą, tad netrukus jis stojo prieš teismą. Angel buvo nuteistas 3 metams lygtinai ir jam buvo paskirtas intensyvi psichoterapija, kurios pagalba jam bus gydoma jo depresija.

Tačiau visa šalis kalbėjo apie Keanon, drąsų vyrą, kuris rizikavo savo gyvybe ir puolė ginti mokinius nė nedvejodamas. Tokių pedagogų reikia kiekvienai mokyklai. Vyras parodė, kokią galią turi tvirtas apsikabinimas, kuris gali sustabdyti net savižudį, nematantį prasmės gyventi.

Dramatiškas mokyklos vaizdo kamerų įrašas ir herojiško mokytojo veiksmai:

Reklama