Skip to main content

Kaip susiklostė coliukės iš Indijos gyvenimas, kurios ūgis vos 63 cm

Indė Jyoti Kisange Amge po 18-ojo gimtadienio oficialiai paskelbta mažiausia moterimi pasaulyje ir įrašyta į Gineso rekordų knygą su 62,8 cm ūgiu. Be to, ji buvo išmatuota net tris kartus, kadangi ūgis per parą gali šiek tiek keistis. Oficialaus pažymėjimo įteikimo ceremonija sutapo su gimtadieniu.

Reklama

26 metų mergina kilusi iš Nagpuro, Indijos. Remiantis Gineso rekordų pateikta informacija, ji sveria maždaug 5 kg. Kaip liliputizmo priežastis, Jyoti nustatyta paveldima liga achondroplazija. Ji pasireiškia maždaug vienam iš 50 – 100 tūks. žmonių.

Mokykloje mergaitė turėjo atskirą mažą kėdę ir stalą, nors kitos mokyklinės priemonės mergaitei buvo per didelės. Ji visada domėjosi tais pačiais dalykais kaip ir bendraamžės: mada, apsipirkinėjimu, kosmetika, turėjo svajones tapti modeliu, kino žvaigžde.

Reklama

J. K. Amge ūgiu prilygsta maždaug keturių mėnesių mergytei, tačiau, nepaisant to, sugebėjo užbaigti vidurinę ir siekia savo svajonių.

Reklama

Viename interviu moteris kalbėjo: „Aš nenoriu būti įžymi, jei žmonės į mane žiūrės kaip į vaiką. Būdami įprasto ūgio, kiti neturėtų nuvertinti tų, kurie yra kitokie. Mano ūgio žmonės gali daryti tuos pačius dalykus kaip ir visi kiti.“

Jyoti su tėvais
Jyoti su tėvais

Mergina nori siekti karjeros būdama kameros centre, tačiau, televizijos, šou, aktorių karjeros siekime, koją gali pakišti sveikatos problemos. Kartą Jyoti vieno filmavimo metu susižeidė kojas. Pasekmės jautėsi dar ilgai. Jeigu smulkutė moteris susižeistų stipriau, baiminamasi, ar ji išgyventų.

Dėl kalcio trūkumo Jyoti kaulai yra labai trapūs. Ji jau kelis kartus buvo susilaužiusi kojas. Taip pat merginai sudėtinga nueiti didesnius atstumus. Tačiau, visi, kas pažįsta merginą, sako, kad ji niekada nesiskundė savo gyvenimu, kaip tik yra labai linksma ir pozityvi.

Reklama

Mergina sukaupusi išties nemažą patirtį prieš kameras. „Man labai patinka gauti pasiūlymus filmuotis įvairiausiuose projektuose ir noriai juose dalyvauju“, – pasakojo J. Amge. – „Mano didžiausia svajonė – išvykti į Holivudą ir tapti garsia bolivudo aktore“, – savo svajonėmis dalijosi mergina.

2014 m. Jyoti pradėjo savo filmografiją vaidindama garsiajame Amerikos televizijos seriale „American Horror Story“ kaip keistuolių šou „Ma Petit“ dalyvė.

Jyoti „Amerikietiškoje siaubo istorijoje“
Jyoti „Amerikietiškoje siaubo istorijoje“
Reklama

Jyoti namuose viskas pritaikyta jos mažam ūgiui – ji miega specialioje lovelėje, valgo iš savo dydžio indų ir naudojasi jai pritaikytais stalo įrankiais. Drabužiai, papuošalai ir visi namų apyvokos daiktai merginai gaminami pagal specialų užsakymą.

Mergina mėgsta stilingai rengtis
Mergina mėgsta stilingai rengtis ir fotografuotis

Nepaisant nuoskaudų ir problemų, su kuriomis kadaise teko susidurti, šiandien Jyoti Kisange Amge yra labai pozityvi.

„Jei ne mano išskirtinis ūgis ir pasaulio rekordai, niekada nebūčiau aplankiusi Europos, Japonijos ir daugelio kitų šalių. Pamačiau pasaulį savo išskirtinumo dėka. Taip pat nebūčiau susipažinusi su įvairiais žmonėmis, rodoma televizijoje. Dėmesys, bei populiarumas ir padėjo įveikti visas psichologines problemas, su kuriomis susidurdavau anksčiau.”

Šiai asmenybei niekad netrūko dėmesio ir populiarumo. „National Geographic“ yra sukūrusi valandos trukmės dokumentinį filmą apie spalvingą Jyoti gyvenimą.

Reklama