Skip to main content

Mergaitė gimė su reta veido odos liga, dėl kurios ji atrodo kaip su „betmeno” kauke. Štai ką sugalvojo jos mama, norėdama apsaugoti mergaitę nuo patyčių

Visi tėvai, svajodami apie vaikus, trokšta, kad šie gimtų ir užaugtų gražūs ir sveiki, bei turėtų viską, ko reikia, kad galėtų pilnai džiaugtis gyvenimu. Ir kai jų mažieji angelai susiduria su įvairiausiais sunkumais, mamytės ir tėveliai daro viską, kad tik išspręstų problemas ir pagerintų vaikų gyvenimą.

Reklama

JAV gyvenanti brazilė Karolina Fenner 2019 m. kovo mėn. pagimdė pirmąją savo dukrytę Luną. Po sunkaus darbo išleidžiant mergaitę į pasaulį, laikydama kūdikį ant rankų, moters palaima šiek tiek buvo sutrikdyta. Žiūrint į mergaitę, iškart buvo aišku, kad ji kitokia. Kūdikio veide buvo didžiulė juoda dėmė. Gydytojai paaiškino, kad vaikas gimė su reta odos liga, o veidas yra toks dėl per didelio melanocitų kaupimosi.

Sužinojusi diagnozę, moteris dar labiau sutriko. Ši liga padidina ir vėžio tikimybę, tačiau tai nebuvo vienintelis mamos rūpestis – ji jaudinosi kad mergaitė gali patirti patyčių dėl savo išvaizdos. Tačiau, tėvai jos neatsisakė ir priėmė auginti tokią, kokia yra.

Reklama

Matydama savo dukrytę, Karolina iškart įsimylėjo kiekvieną mergaitės ir netobulą bruožą. Tačiau, negalėjo nesibaiminti dėl vaiko ateities, kai ši susidurs su visuomene, kurioje toks menkas supratingumas ir išvaizda visiems yra per daug svarbi. Mąstydama apie dukros ateitį, mama sugalvojo sukurti jai „Instagram“ anketą, kurioje galėtų bandyti pradėti rinkti armijas mergaitę palaikančių gerbėjų ir taip padrąsinti savo mergaitė pozityviau žiūrėti į gyvenimą. Dukrytės paskyroje mama pradėjo reguliariai kelti Lunos nuotraukas ir šiek tiek pasakoja apie jos gyvenimą.

Reklama

Šis moters sumanymas buvo labai sėkmingas – kaip ir norėjo tikėtis, moteris sulaukė tūkstančių žmonių, palaikančių ją ir mergaitę ir paskyra išaugo iki daugiau, nei 273 tūkst. sekėjų.

Dabar Lunai bus atliekamos plastinės operacijos ir daugybė kitų įvairių operacijų, siekiant sumažinti tikimybę, kad dukra susirgs vėžiu. Vaikų chirurgas Anthony Wolfe paaiškino ilgą ir sudėtingą dėmės šalinimo procesą. Pirmiausia bus pradėta nuo akių ir nosies. Tam reikės nuimti odą iš kitų Lunos veido, kaklo ir kūno vietų. Gydytojas sakė, kad galima naudoti audinių plečiamąsias medžiagas ir odos transplantantus. Visas procesas turėtų užtrukti apie ketverius metus.

Reklama

Dauguma žmonių net piešėsi ant savo veidų juodas dėmes, bei siuntė šias nuotraukas mergaitei su mama, taip išreikšdami palaikymą.

Reklama

„Trūksta žodžių apibūdinti kokie mes jaučiamės dėkingi. Aš noriu, kad visas pasaulis išmoktų suprasti ir nesielgti abejingai tik dėl savo išankstinių nusistatymų, kas jų požiūriu atrodo neįprasta ar nenormalu“ – sakė mama.

Šiandien po atliktų operacijų mergaitės veidas atrodo taip:

Ši nuostabi iniciatyva yra svarbi ne tik Lunai, bet ir visiems išskirtiniems žmonėms, kurie yra šiek tiek „kitokie“. Gera žinoti, kad yra tokių mamų kaip Karolina, kuriančių gražesnį ir pozityvesnį pasaulį.

 

Reklama