Skip to main content

Miestelio gyventojai nesuprato, kodėl jų kaimynas ištisus metus kapoja malkas ir paruošė jau milžinišką jų krūvą. Kai vyras atskleidė savo ketinimus, jį užplūdo skambučiai

Shane McDaniel namų kiemas 2019-aisiais atrodė beprotiškai. Visas didžiulis laisvas plotas tarp jo namo, dirbtuvių ir ūkinių pastatų buvo užverstas mediena. Daugelis jo kaimynų nesuprato, kam Shane kapoja tiek daug malkų kiekvieną dieną, tačiau vėliau paaiškėjo tikrieji vyro ketinimai.

Reklama

Shane užaugo šeimoje, kurioje net kelios kartos gyveno toje pačioje vietoje, Vašingtono valstijoje. Vyras visą gyvenimą kartu su savo tėvu rūpinosi malkomis namams, tą pačią tradiciją jis tęsia ir su savo sūnumis Henry ir Harrison. Vienišas tėvas augino savo sūnus vienas nuo pat to laiko, kai dvyniams buvo vos vieneri. Tačiau jis visada pajėgė pasirūpinti ne tik šeima, bet ir ūkiu bei kitais darbais.

Visi svarstė, kodėl staiga vyras pradėjo ruošti kur kas daugiau malkų, nei jam pačiam reikia? Ar jis sugalvojo užsiimti nauju verslu? Tiesa buvo visiškai kitokia.

2019-ųjų sausį regione siautė labai stiprios audros, kurios nuvertė tūkstančius medžių. Shane priklausančioje giraitėje taip pat buvo daug medienos, kurią buvo tiesiog būtina sutvarkyti. Shane taip pat visada žinojo, kad jo bendruomenėje yra apstu žmonių, vos suduriančių galą su galu.

Reklama

Tada vyras nutarė, kad puikiausias būdas atsikratyti naudingai medienos būtų tiesiog paaukoti sukapotas malkas nepasiturintiems. Jis pradėjo įgyvendinti savo idėją su dideliu entuziazmu. Jis nė neįsivaizdavo, kad netrukus jis su sūnumis be problemų paruoš per 80 priekabų vertingo kietojo kuro.

Reklama

Paskelbęs viešai internete apie savo iniciatyvą aprūpinti bet ką, kam labai reikia malkų, tačiau kas neturi tam lėšų, vyras vos per parą gavo tūkstančius žinučių. Jis neteko žado sužinojęs, kiek iš tikrųjų žmonių ieško pagalbos, tad jo noras daryti gera užsiliepsnojo kur kas stipriau.

Nors daugybė žmonių siūlė net susimokėti už medieną, tačiau Shane pasiryžo daryti viską už ačiū. Daug kas abejojo, ar kas nors dar šiais laikais šildo namus malkomis. Tačiau su Shane susisiekė daugybė senjorų, veteranų ir su rimtomis ligomis kovojančių žmonių. Daugybė žmonių buvo ant skurdo ribos, kuriems toks būdas sušilti žiemą buvo pats reikalingiausias.

Reklama

Įspūdingiausia buvo tai, kad net ir paaukojęs daug savo laiko ir jėgų malkų paruošimui, Shane su savanorių komanda taip pat jas ir krovė kiekvienuose namuose pats. Jis prisipažino, kad prakaitas išlietas darant kažką gero, yra pats savaime atpildas, kartu su jausmu viduje, kad bent keliolika šeimų jo dėka nešals šią žiemą. Kai atėjus rudeniui vyro kiemas pradėjo tuštėti, staiga Shane sulaukė dešimčių skambučių iš žmonių, kurie norėjo paaukoti jam daugiau medienos malkų kapojimui.

Taip Shane misija nesibaigė tais metais ir jis pratęsė savo gerą darbą toliau. Dabar vyras dažnai sutelkia kitus žmones, galinčius paaukoti šiek tiek savo laiko tam, kad jam pristatyti medieną iš žmonių, norinčių prisidėti. Nors vyras tai darė toli gražu ne dėl kažkokios šlovės, jis tapo savo miesto ir apylinkių žvaigžde.

Už tai, kokius darbus jis neatlygintinai daro dėl kitų žmonių, jį gerbia dabar jau milijonai žmonių, kurie sužinojo apie jo veiklą iš žiniasklaidos šaltinių. Netrukus vienišas tėvas ne tik padarė daug gerų darbų, tačiau garsaus laidų vedėjo dėka surado ir naują sužadėtinę, kurią jis ruošiasi vesti šių metų vasarą.

Vienas dalykas nepasikeitė nuo pirmos dienos, kai Shane sumanė padaryti gero kažką savo bendruomenei. Vyras su sūnumis ir didele grupe savanorių ir toliau ištisus metus ruošia malkas nepasiturintiems. Vienintelis skirtumas – dabar jis dar kur kas daugiau, nei galėjo įsivaizduoti. Kai Shane paklausė, ar jis gailisi dėl ko nors, kas nutiko per pastaruosius porą metų, jis turi genialų atsakymą.  “Aš gailiuosi, kad nepradėjau to daryti anksčiau”.