Skip to main content

Neteisingai nuteistas vyras net 17 metų būdamas už grotų bandė įrodyti, kad jis nekaltas. Kai jam pavyko rasti vieną detalę, teisėjus ištiko šokas

Mažai kas galėtų pasiginčyti su faktu, kad padarius nusikaltimą žmogus privalo už tai atsakyti bausme. Tačiau kartais teisinė sistema įrodo esanti netobula ir norėdama atpildo už padarytą nusikaltimą už grotų gali nusiųsti neretai nekaltą žmogų.

Reklama

Tą visą savo kalėjime praleistą laiką ir norėjo įrodyti Richard Jones, kurį dar 1999-aisiais nuteisė už apiplėšimą. Jis buvo atpažintas kaip vienas asmuo iš 6 žmonių grupės, prisidėjęs prie moters apiplėšimo parduotuvės stovėjimo aikštelėje.

Tačiau tyrimo metu nebuvo rasta nei jo DNR, nei jo pirštų atspaudų. Vaikinas net turėjo alibi, kuris liudijo, kad jo ten nebuvo. Tačiau liudininkų parodymų dėka jis vis vien buvo nuteistas, nes buvo 100 procentų atpažintas iš nuotraukų. Richard už šį nusikaltimą sėdo ilgam.

Reklama

Tačiau jis niekada nesiliovė teigti, kad yra nekaltas. Visus jo apeliacinius ieškinius teismas atmetė, kol jis praėjus 17 metų nusprendė kreiptis į specialų padalinį vietiniame teisės universitete. Šioje įstaigoje veikė ypatinga studentų ir dėstytojų grupė, kuri užsiėmė pagalba nuteistiesiems, ieškantiems teisingumo.

Reklama

Richard keleto pokalbių su advokatais metu atskleidė, kad kalėjime jis ne vieną kartą buvo atpažintas kaip kitas žmogus vardu Ricky Amos. Jis ne vieną kartą buvo suglumęs dėl to, kad nepažįstami jam kaliniai kreipdavosi į jį pavarde Amos.

Papasakojęs tai savo advokatams jis atskleidė tą didžiąją paslaptį, kuri ir lėmė jo ilgus metus kalėjime be priežasties. Advokatų ir studentų dėka jie rado Ricky Amos nuotrauką ir apstulbo. Jie atrodė kaip identiški dvyniai.

Reklama

Šioje nuotraukoje Richard yra dešinėje. Kairėje yra tikrasis nusikaltimą padaręs žmogus, vardu Ricky. Jų odos atspalvis, veido bruožai, barzdelės ir net plaukų pynimas buvo identiškas. Richard buvo nuteistas po liudininkų atpažinimo, tačiau niekas net neįsivaizdavo, kad egzistuoja tokios pat išvaizdos žmogus, kuris iš tikrųjų dalyvavo tame nusikaltime.

Reklama

Richard netrukus buvo paleistas į laisvę. Nors Richard po kito teismo gavo 1 milijono dolerių kompensaciją, niekas negrąžins jam laiko, praleisto kalėjime. Jis nusprendė įdėti visas pastangas į darbą kartu su organizacija, kuri stengiasi pakeisti teisinės sistemos trūkumus, kurių dėka į nelaisvę patenka nemažai nekaltų žmonių. 

Reklama