Skip to main content

Prieš dešimt metų vaikas susirgo baisia liga dėl kurios teko amputuoti galūnės. Nepaisant jo išvaizdos, mokykloje kiekvienas laikė jį geriausiu savo draugu

Šis vaikas internete išpopuliarėjo dar prieš 10 metų, kai apie jį parašė didieji naujienų puslapiai. Harley susirgo baisia liga – bakteriniu meningitu, dėl kurio komplikacijų teko amputuoti galūnes. Tada buvo paskelbta labdaringa akcija, kurios metu surinkta daugiau, nei 554 tūkst. eurų specialiai įrangai namuose. Viso to dėka, jis turėjo protezus, bei visas sąlygas mokytis savarankiškumo pilnaverčiam gyvenimui. Be to, vaikas visada buvo dėmesio centre ir mokykloje. Iš pradžių galima pagalvoti, kad esant tokiam atvejui, šiuolaikiniam žiauriam pasauly, kai žmonėms taip svarbi kitų išvaizda, vaikas turėjo patirti patyčias, tačiau, laimei, Harley situacija buvo visai kitokia. Berniuko tėvai Samanta ir Adam pasakojo, kad jų vaikas buvo populiariausias mokykloje ir kiekvienas jį laikė savo geriausiu draugu.

Reklama

Harley susirgo būdamas vos trejų. Diagnozė buvo liūdna – bakterinis meningitas. Vaiko širdis buvo stojusi tris kartus, bei jis 4 minutes išbuvo klinikinės mirties būsenoje. Tačiau, berniukas buvo tikras kovotojas ir stiprus charakteris niekada neleido pasiduoti net ir tokiais atvejais, kai jau atrodė, jog pabaiga. Gerų specialistų dėka, vaikas išgyveno, tačiau dėl komplikacijų, sepsio, teko pašalinti galūnes. Atsipeikėjęs Harley suvokė, kad jo kūnas yra kitoks. Tačiau, šalia pamatė verkiančius tėvus, kurie tik džiaugėsi, jog vaikas gyvens.

Kai berniukas buvo išleistas iš ligoninės, jam teko susigyventi su naujuoju savimi, išmokti judėti be kojų ir naudotis naujomis rankomis. Laimei, tai nesutrukdė berniukui vystytis, domėtis, bendrauti. Priešingai – jis visada atrodė kalbus, draugiškas, žingeidus vaikas.

Reklama

Sulaukus mokyklinio amžiaus, tėvams reikėjo nuspręsti ar sūnų leisti į specialią ar įprastą mokyklą. Tėvai nerimavo, kad įprastoje mokykloje vaikas gali susidurti su daugybe sunkumų, vien dėl to, kaip kiti vaikai priimtų Harley į savo bendruomenę. Tačiau, matydami sūnaus charakterį, jo drąsumą, tėvai tikėjo, kad viskasi bus gerai ir nusprendė vaiką leisti į įprastą mokyklą. Ir išties, viskas pasirodė daug lengviau, nei atrodė iš pradžių. Harley labai greitai susirado draugų, jam puikiai sekėsi bendrauti ir netrukus jis tapo populiariausiu vaiku mokykloje. Supratinga ir draugiška aplinka motyvavo vaiką mokytis.

Reklama

Šiandien paaugliui jau 14-iolika metų. Harley yra struopus mokinys, turi daugybę draugų ir jaučiasi laimingas. Už parodytą norą gyventi ir drąsą ligos akistatoje, berniukas apdovanotas „Didžiosios Britanijos pasididžiavimo“ titulu.

Reklama