Skip to main content

Seselė rado apleistą kūdikį ligoninėje ir pamačiusi jo kūną ji žinojo, kad šis vaikas nebus įvaikintas. Tačiau praėjus 22 metams vaikinas klesti ir įrodo, kaip visi klydo

Kiekviena būsima mama jaudinasi, ar jos greitai gimsiantis mažylis bus sveikas. Tai yra natūralu, nes juk kiekvienas trokštame, kad mes ir mūsų artimieji galėtų gyventi laimingus ir gražius gyvenimus, kupinus sveikatos. Tačiau neretai atsitinka, kad vaikai dėl pačių įvairiausių genetinių, aplinkos ir kitų nenumatytų faktorių gimsta neįgalūs.

Reklama

Gabe mama neįtarė, kas jos laukia pagimdžius savo pirmagimį. Jauna mergina patyrė šoką, kai jai buvo parodytas jos ką tik gimęs mažylis. Prieš gimdymą daryti ultragarso tyrimai neatskleidė pilno vaizdo, kaip jos įsčiose formavosi mažylis. Tik pirmosiomis Gabe gyvenimo minutėmis visiems buvo aišku – kad jis yra visiškai kitoks mažylis, nei kiti. Berniukui iš karto buvo diagnozuotas Hanhart sindromas, kuris lėmė, kad vaikui visiškai neišsivystė nei viena jo galūnė.

Tai buvo milžiniškas smūgis jaunai merginai, kuri iš karto suprato, kad ji yra nepajėgi suteikti absoliučiai nieko šiam mažyliui, ko jam reikės ateityje. Nors tai buvo sunkus sprendimas, tačiau jauna mama jį priėmė – Gabe buvo paliktas ligoninėje likimo valiai. Kai viena iš seselių netyčia rado ligoninėje apleistą vienišą verkiantį kūdikį, ji patyrė šoką. Tačiau išvyniojus kūdikį iš antklodės moterį apėmė dar liūdnesni jausmai.

Reklama

Jai buvo aišku – šio vaiko likimas tikriausiai bus labai liūdnas, nes vargu ar atsiras kas nors, kas norės įsivaikinti mažylį be rankų ir be kojų. Gabe likimo istorija greitai pasiekė vietinę Brazilijos žiniasklaidą, o greitu metu pasakojimas apie mažylį be rankų ir be kojų taip pat buvo atspausdintas ir viename žurnale JAV.

Reklama

Taip į Gabe gyvenimą įžengė pora iš Ohajaus valstijos – Janelle ir Ron Adams. Pora tuo metu buvo įkopusi jau į 6-tą dešimtį savo gyvenimo ir augino net 13 vaikų. Jų širdys ištirpo sužinojus apie Gabe likimą ir jie pajuto, kad gali šiam berniukui suteikti ne tik mylinčią šeimą, bet ir pasiryžti suteikti jam patį geriausią gyvenimą, kokį Gabe gali turėti.

Po netrumpo įvaikinimo proceso, Gabe buvo atvežtas iš Brazilijos į JAV, kur prasidėjo jo naujasis gyvenimas. NUo pat mažų dienų Gabe naudojosi elektriniu neįgaliojo vežimėliu, tačiau jo tėvai turėjo konkretų ir griežtą tikslą savo įvaikintam sūnui. Pora visada siekė, kad vaikinas užaugtų kaip įmanoma labiau savarankiškas. Būtent todėl Gabe ne visada suprato tėvų ketinimus ir ne vieną kartą ant jų pyko.

Reklama

Tai suprantama, nes kartais jis būdavo labai pavargęs nuo paprasčiausių kasdienių užduočių, kurioms įvykdyti jam prireikdavo 10 kart daugiau jėgų, negu sveikiems jo broliams ar seserims. Tačiau kaip ir dauguma vaikų, kai Gabe pasiekė pilnametystę, jis juto didelę pagarbą ir dėkingumą savo griežtiems, tikslo vediniems, bet mylintiems tėvams.

Reklama

Tik jų pastangų dėka vaikinas pats juda po namus, pats prausiasi, pats apsirengia, kartais pats pasigamina net valgyti. Jei ne jo tėvai, kurie jį laikė lygiu prieš kitus žmonės, Gabe neatrastų vienos iš savo aistrų – šokio. Mažai kas galėjo patikėti, kai vaikinas vieną dieną grįžęs namo iš mokyklos atskleidė, kad jis pateko į mokyklos šokių trupę.

Aplamai, Gabe gyvenime sulaukė nemažai pašaipų, bet jam pasisekė, nes mokykloje jį gerbė ir mylėjo visi mokiniai ir mokytojai. Iš dalies taip buvo dėl to, kad Gabe sugebėjo daryti beveik viską, ką ir jo bendraamžiai. Jis niekada nereikalavo gailesčio ar nuolaidumo, nes jis kitoks, nes jis niekada nesijautė kitokiu.

Baigęs mokyklą Gabe pradėjo savarankišką gyvenimą ir net išsikraustė iš tėvų namų. Jau nuo 15-kos Gabe keliavo po šalį ir organizavo motyvacines paskaitas, kuriose jis dalinosi savo istorija, išgyvenimais ir patarimais, kaip įveikti visus gyvenimo sunkumus. Dabar Gabe yra 22-eji, jis susirado savo meilę ir gyvena savarankišką gyvenimą.

Sunku būtų įsivaizduoti, ar jis būtų pasiekęs nors dalelę to, ko pasiekė šiandien, jei jis visą gyvenimą praleistų vaikų namuose Brazilijoje, ar jei jį įsivaikintų kitokia šeima. Iš esmės Gabe šiandien drąsiai pasakoja savo istoriją tam, kad visi žmonės pamatytų – gyventi net su labai didele negalia yra įmanoma.

Taip, tam reikia daug dvasinės stiprybės, ypač tėvams, tačiau nėra nieko neįmanomo.

Video interviu iš Gabe gyvenimo, kuriame galima pamatyti, koks savarankiškas yra vaikinas:

Reklama