Skip to main content

Ši paprasta šeima laimėjo vieną didžiausių visų laikų loterijos sumą – 528 milijonus dolerių. Štai kaip susiklostė jų likimas po laimėjimo ir ko jie labai pasigailėjo

Kiekvienas slapta pasvajojame, kaip gera būtų laimėti loterijoje ir nesukti daugiau sau galvos dėl skolų, darbų, pensijos ir kitų gyvenimiškų išlaidų. Tiesa yra ta, kad vos ne pusė taip svajojančių nepajudina dėl to nė piršto – daugybė žmonių norėtų laimėti, bet realybėje niekada neperka bilietų. Nors šansai laimėti didįjį prizą visada yra neįtikėtinai maži, laimingieji anksčiau ar vėliau atsiranda.

Reklama

Kai kurios loterijos kaupia ir augina savo prizinius fondus iki milžiniškų sumų. Tokia milžiniška laimėjimo suma susiviliojo ir Lisa Robinson iš JAV, kai liepė vyrui pakeliui namo iš darbo nupirkti loterijos bilietą. Tuo metu pagrindinis prizas siekė rekordinius 1.6 milijardo dolerių. Nors Lisa nėra labai azartiška ir loterijos bilietų dažnai neperka, jos vyras John buvo dar labiau skeptiškesnis.

Jis net atsikalbinėjo nuo važiavimo į parduotuvę bilietų, nes blogai jautėsi. Būtent todėl grįžęs namo jis atidavė nupirktus bilietus žmonai ir nuėjo miegoti. Tačiau po poros valandų jį pažadino Lisa klyksmai, nes patikrinusi net tris kartus, ji negalėjo patikėti, kad jų bilietas buvo laimingas. Jie tapo vieni iš trijų pagrindinio prizo laimėtojų, o tai reiškė, kad paprasta darbininkų klasės šeima praturtėjo 528 milijonais dolerių.

Reklama

Štai čia jų istorija tampa įdomesnė. Lisa ir John buvo paprasti žmonės, savo 150 dolerių vertės name gyvenę nuo 1995-ųjų. Be abejonės, jie vis dar mokėjo paskolą už namą bankui, tačiau gyveno normalų ir visai malonų gyvenimą mažame miestelyje. Praktiškai visi vieni kitus pažinojo gyvenvietėje, kurioje gyveno vos 5000 žmonių. John ir Lisa buvo paprasti žmonės, tad gyvenimą keičiantis laimėjimas iš pradžių ne tik nudžiugino, bet ir išgąsdino.

Reklama

Vienas jų patikimas draugas patarė jiems atskleisti šaliai savo tapatybę per televiziją. Robinson šeima nemanė, kad tai labai pakenks jiems, tad patarimo jie paklausė. Tačiau bet kuris rimtas psichologas patartų likti anonimiškiems laimėtojams, nes to, kas laukia paskelbus savo tapatybę, ne visi pakelia. Šeima pradėjo sulaukti nesuskaičiuojamų laiškų ir skambučių su prašymais duoti pinigų.

Laimei, pora iš karto pasamdė finansų specialistą ir patarėją, kuris iš esmės padėjo jiems neišprotėti ir nepridaryti neteisingų sprendimų. Iš pradžių Lisa ir John manė, kad ir toliau dirbs savo mėgstamus darbus ir gyvens paprastą gyvenimą. Iš tiesų jų norai buvo nuoširdūs ir net sveikintini, nes psichologai taip pat pataria pasidžiaugti laimėjimu, bet nepamesti galvos ir išsaugoti kuo daugiau gyvenimiško normalumo.

Reklama

Tačiau jų geriems norams nebuvo lemta išsipildyti. Lisa ir toliau dirbo savo darbe nedidelėje klinikoje, tačiau pakeitę požiūrį į ją bendradarbiai sukūrė nemalonią atmosferą ir moteris galiausiai nusprendė palikti darbą. Pora taip pat tikėjosi likti gyventi savo mylimuose namuose, tačiau viešumas jiems sukūrė taip pat daugiau problemų, nei gerų dalykų. Šeima nenorėjo prarasti puikų kaimynų, su kuriais draugavo jau porą dešimtmečių.

Reklama

Tačiau jie ir toliau palaikė su jais ryšius, kai jiems teko išsikraustyti ir surasti naują šeimos būstą. Be abejo, jie išsirinko tikrai ne paprastą namą, o tikrą dvarą. Kodėl gi ne – jie tam turėjo visas galimybes. Tokių namų, kaip įsigijo pora, jie galėjo nusipirkti dar bent 10. Tačiau jiems užteko vieno išpuoselėto, 10 miegamųjų namo ant privataus ežero kranto.

Dabar jie deda visas įmanomas pastangas išlaikyti savo privatumui. Lisa ir John prisipažino, kad labai pasigailėjo pasirodymo per televiziją laimėjus didįjį prizą. Tačiau suradę tinkamą palaikymą, patarėjus ir patikimus vadybininkus jie dabar džiaugiasi nerūpestingu gyvenimu, užsiima aktyvia labdaringa veikla.

Robinson šeimai labai pasisekė, o jų buvę kaimynai neslėpė, kad tokia šeima, kaip jų, yra labiausiai verta tokių fortūnos malonių. Tiesa, verta paminėti, kad iš savo viso laimėjimo šeima daugiau nei trečdalį sumokėjo mokesčiams, tačiau net ir 300 milijonų yra tai, kas leis šiai porai gyventi neįtikėtiną gyvenimą. 

Reklama