Skip to main content

Šis vyras yra mažai kam žinomas milijardierius, tačiau jo pavardę dabar atsimins daugelis dėl to, ką jis padarė su visu savo turtu

Tikriausiai daugelis iš mūsų žinome Bill Gates ar Jeff Bezos pavardes – tai milijardieriai, kurių turtai yra skaičiuojami šimtais milijardų dolerių. Tačiau šiandien žiniasklaidos dėmesio centre yra milijardierius Chuck Feeney. Šis mažai žinomas turtuolis nėra pats turtingiausias žmogus Žemėje, tačiau jo 8 milijardai dolerių yra tikrai labai didelė suma. Šio vyro pavardė dabar iškilo į viešumą dėl to, kad jis yra vienintelis turtuolis pasaulyje, kuris dar gyvenant atidavė visiškai visą savo turtą labdarai.

Reklama

Chuck Feeney pralobo dar prieš 40 metų – jo sėkmingas verslas Duty-free prekyboje jam sukrovė labai didelius turtus. Tačiau vyras gerus darbus darė jau nuo 1982-ųjų, kai įsteigė organizaciją “Atlantic Philanthropies”. Organizacija rūpinosi turtuolio pinigais, iš kurių per visą šį laiką įvairioms pasaulio problemoms spręsti buvo suaukota milijardai dolerių.

Beveik 4 milijardus vyras suaukojo įvairioms švietimo įstaigoms, mokyklų ir darželių įkūrimui. Feeney per gyvenimą taip pat skyrė daugiau nei 870 milijonų žmogaus teisių problemoms spręsti visame pasaulyje. Šio vyro siekis jau seniai buvo mirti visiškai be cento kišenėje.

Reklama

Daugelis milijardierių praeityje dalino savo turtus, tačiau dažnai tai budavo tik dalis jų pinigų, o ir išdalinami jie būdavo ilgokai po mirties. Chuck norėjo pamatyti savo pagalbos rezultatus pats, todėl visus turimus 8 milijardus dolerių praeitą mėnesį jis išdalino ir liko be nieko. Štai savo kukliame nuomuojamame bute milijardierius pasirašė paskutinius dokumentus, susijusius su jo turto išskaidymu labdarai.

Reklama

Šis vyras gyvenime bandė gyveti prabangų gyvenimą, tačiau jam niekados jis nepatiko. Dabar savo senatvę turtuolis leis nuomojamame bute San Franciske. Šiam žmogui nereikia nieko iki tokio lygio, kad jis teturi vieną porą batų, ant rankos nešioja 10 dolerių vertės laikrodį.  Net savo popierius bei dokumentus vyras nešiojasi maišelyje.

Dar vienas įdomus faktas yra tas, kad Chuck paskatino milijardierius Bill Gates (114,8 milijardų dolerių turtas) ir Warren Buffett (78,2 milijardų dolerių turtas) pasirašyti “Atidavimo priesaiką”. Šis susitarimas sieja daugybę turtuolių visame pasaulyje, kurie pasižada per savo gyvenimą labdarai paaukoti bent pusę savo turto.

Tiek Bill tiek Warren ne kartą yra sakę jau ir anksčiau, kad Chuck yra didžiausias pavyzdys jiems patiems ir kitiems milijardieriams.

Reklama