Skip to main content

Specialistai teigė, kad dėl savo negalios moteris gyvenime gali gauti tik bedarbės pašalpą. Tačiau tai, ką padarė bedarbė vos per keletą mėnesių, nušluostė visiems nosis

Katie Redstar niekada nežinojo tiksliai, ką ji veiks gyvenime. Tačiau ji visą gyvenimą žinojo, kad jos asmeninė situacija reikalauja veikti ir daryti pokyčius pasaulyje aplink save ir plačiau. Labai anksti vaikystėje ji susirgo meningitu ir prarado klausą, tad pagrindiniu jos komunikacijos būdu buvo išmokta ženklų kalba.

Reklama

Kai jai sukako 7-eri, jos kaukolėje buvo įmontuotas klausos aparatas, tačiau jis negrąžino Katie net 5 procentų jos klausos. Niekas nesustabdė visą gyvenimą ją lydėjusių patyčių dėl savo negalios, bet Katie užsiaugino storą odą ir nepalūžo. Tačiau kelyje ji visada susidurdavo su sunkumais, pasipriešinimu ir problemomis. Baigusi mokyklą Katie ieškojo darbo.

Vienintelė vieta, kur ją priėmė išskėstomis rankomis, buvo labdaros parduotuvė, kurioje dirbo ir kiti neįgalieji. Tačiau Katie sulaukusi brandos pradėjo suprasti, kad ją žeidžia žodis “neįgalus”. Taip ji jautėsi todėl, kad ji nebuvo neįgali kažko daryti. Jos vienintėlis sunkumas buvo komunikacija su kitais, tačiau tai nereiškė, kad ji negali atlikti daugybės įvairiausių darbų. Ji sugalvojo net savo sąvoką – ji nenorėjo būti vadinama neįgali, nes ji buvo kitaip-įgali.

Reklama

Neilgai trukus darbas parduotuvėlėje jai pabodo, nes toje pozicijoje jai nebuvo jokių perspektyvų tobulėti. Kai Katie kreipėsi į užimtumo centrą, jai tiesiai šviesiai buvo pasakyta – ji priklauso grupei žmonių, kurie nesugebės dirbti jokio tradicinio darbo ir visą gyvenimą gaus bedarbio pašalpą. Katie norėjo dirbti, tačiau jai praktiškai buvo užtrenktos visos durys. Nenuleidusi rankų moteris nusprendė, kad pats metas pabandyti išspręsti ją asmeniškai liečiančią problemą.

Reklama

Ji ne tik kaip žmogus, ieškantis darbo, yra nustumiama į “nepageidaujamųjų gretas”. Ji kaip ir klientas negali gauti pačių įvairiausių paslaugų, nes verslai nėra prisitaikę prie žmonių su negalia poreikių. Būtent todėl Katie pradėjo pardavinėti tai, ką turi geriausio – žinias apie gestų kalbą ir problemos sprendimą, kurį ji pati sugalvojo.

Ji sukūrė įmonę, kuri dirba su milžiniškomis korporacijomis, kurios pagaliau pasiryžta treniruoti savo darbuotojus aptarnauti ir kitaip-įgalius klientus. Tokie Katie siūlomi mokymai leis ne tik aptarnauti kurčiųjų bendruomenę, tačiau ir suteikti įdarbinimo galimybes kurtiesiems profesionalams. Katie to nesitikėjo, tačiau ji sukūrė sprendimą, kurio jau ieškojo keletas didelių Jungtinės Karalystės ir JAV įmonių.

Reklama

Vos po pusmečio nuo savo kursų įkūrimo Katie pasirašė keletą paslaugų teikimo sutarčių, kurių honorarai siekė per milijoną svarų. Šis neįtikėtinas pasiekimas Katie įrodė, kad ji ir jos žinios bei norai yra reikalingi pasauliui. Užsiimdama tuo, kas jai labiausiai patinka, ji tapo milijoniere. Moteris dabar svajoja nusipirkti namą Portugalijoje ir įsteigti ten namus neįgaliam jaunimui. Ji taip pat išleido knygą, kurioje Katie taip pat papasakojo apie kurčiųjų aktyvesnės integracijos į darbo rinką naudą ir privalumus.

Reklama

Katie gyvenimo tikslu tapo siekis pašalinti kliūtis, trukdančias įdarbinant žmones su negalia.

Pirmaisiais veiklos mėnesiais atrodė, kad nieko nevyksta, bet aš nenuleidau rankų. Tiesiog nusprendžiau aktyviau siekti savo tikslo ir parašiau knygą, kuri buvo plačiai aptarinėjama dar iki tol, kol ji pasirodė knygynuose. Knygos pasirodymas padėjo man ne tik išgarsėti, bet ir sutikti dar daugiau klientų, pasiruošusių žengti progresyvų žingsnį ir sukurti geresnes darbo ir paslaugų sąlygas visiems“ – savo veiklos rezultatais dalijosi moteris.

JI pripažino, kad niekada nesvajojo tapti milijoniere. Ji buvo laiminga galėdama užsidirbti sau pragyvenimui, tačiau jos įkurta mokykla pakeitė jos gyvenimą ir suteikė milžiniško pasitikėjimo savimi. Katie pavyzdys yra nuostabus, nes parodo, kad kiekvienas savyje, nepaisant savo situacijos, turime ką duoti, ką parodyti, ko pasiekti.


„ Kai augau, visos durys buvo užtrenktos prieš mane. Žmonės man sakydavo, kad aš nieko negalėsiu padaryti, nes esu kurčia. Bet tai mane tik motyvavo. Dabar žmonėms parodžiau, kad mano kurtumas nereiškia, jog nieko negaliu pasiekti“, – sakė milijonierė.

Reklama