Skip to main content

Sutuoktiniai nuvyko pas senutę, kuriai turėjo paduoti kelis daiktus. Tačiau jie patyrė šoką, kai užėjo į moters namų vidų

Kinga ir Kšyštov Kopec ilgai galvojo, kaip prasmingai pažymėti savo bendro gyvenimo pradžią. Jaunavedžių pora visada domėjosi labdaringa veikla ir jiems labai patiko vieno lenkiško internetinio puslapio skleidžiama idėja. Puslapyje pavadinimu “Szlachetna paczka” (vert. “Kilnioji grupė”) jau daugelį metų yra talpinamos įvairiausių žmonių istorijos.

Reklama

Kiekvienas norintis gali susirasti šeimą ar žmogų, kuriam asmeniškai norėtum padėti. Poros akys užkliuvo už aprašymo apie 80-metę senutę, gyvenančią miške, namelyje be elektros, vandens ar kitų patogumų. Vieniša senolė gyveno griūvančiame namelyje, kuris priminė Kšyštofui namelį iš pasakos apie raganą.

“Aš prisimenu, kaip man tėvai pasakodavo pasaką apie raganą, gyvenusią namelyje ant vištos kojelės. Ponia Aniela toli gražu neprimena pasakos herojės, tačiau jos namas buvo dar blogesnės būklės, nei buvo galima įsivaizduoti” – savo pirmais įspūdžiais dalinosi vaikinas.

Reklama

Pora nusprendė aplankyti vienišą senutę ir nuvežti jai skanėstų ir kitų būtiniausių daiktų. Gyvenanti iš menkos pensijos senolė vos suduria galą su galu, nes išleidus pinigus vaistams ir malkoms, jai vos lieka maistui. Tačiau atvykusi pora ir keli jų draugai nesitikėjo, kad realybėje vaizdas bus kur kas liūdnesnis.

Reklama

Aš niekada negalvojau, kad kažkas gali išgyventi tokiomis sąlygomis. Aš savo akimis pamačiau, kaip gyvena senutė Aniela ir mes visi kartu nusprendėme kažką padaryti.

Kšyštof kreipėsi į savo nemažą draugų ratą Facebook socialiniame tinkle ir subūrė didelę auditoriją, norėjusią prisidėti prie kilnaus tikslo.

Vaikinas tuo metu dar nežinojo, kokių apimčių bus jų projektas. Namas stovėjo ant plikos žemės, sienos vos laikėsi, tad tiesiog minimaliai padėti jiems nepavyktų. Tačiau kilnių žmonių dėka buvo iškeltas neįtikėtinas tikslas – pastatyti senutei naują namelį.

Reklama

Kšyštof yra statybų inžinierius, todėl jo vadovaujama komanda vos per 6 dienas sugebėjo iškelti naują būstą vienišai senolei. Pora nesitikėjo, kad žmonės taip aktyviai aukos ir savanoriaus kuriant naują gyvenimą šiai moteriai. Namuose buvo sutvarkyta visa elektros instaliacija, šildymas, buvo tvarkomos ir visų kitų komunikacijų prijungimai.

Reklama

Aniela niekada gyvenime nėra nakties praleidusi naujai statytame name su elektra, todėl galima tik įsivaizduoti, kokia laimė ją turėjo aplankyti pamačius savo naujus namus. Tačiau ties tuo pora nenorėjo sustoti. Jie su senole užmezgė tokį stiprų ryšį, kurio dėka jie ir toliau ruošiasi reguliariai lankyti jau Anielą.

Labiausiai Kšyštof ir Kinga džiaugėsi bendradarbiaujant su kitais geros širdies žmonėmis, kurių jie net nesvajojo sutikti. Pora ne tik susirado naujų draugų, tačiau įgijo ir močiutę. Tuo pat metu jie visiškai pakeitė Anielos gyvenimą, kuri už visą jai parodytą gerumą linkėjo visiems Dievo palaiminimo.

Reklama