Skip to main content

Vyras buvo nepatenkintas tuo, kad kavinė neperspėja klientų, jog joje dirba specialių poreikių asmenys. Savininkė turėjo patį geriausią atkirtį

“Greenville Pizza Inn” kavinė Pietų Karolinos valstijoje, JAV, yra nuostabi vieta, kurią mėgsta daug miesto gyventojų. Taip yra ne tik dėl to, kad tiekia skanų ir šviežią maistą, tačiau ir dėl to, kad joje dirba ypatingi žmonės. Amanda Cartagine pradėjo savo verslą iš karto su idėja ne tik maitinti vietinius gyventojus skania pica, tačiau ir suteikti galimybę dirbti tiems, kurie daugumai yra netinkami įdarbinimui.

Reklama

Amandos komandą sudaro keletas specialių poreikių darbuotojų, tačiau per daug metų ji įrodė, kad tai turi tik pozityvią įtaką ir net pagerina maisto ir laiko praleidimo kokybę kavinėje. Būdama viršininke ji jaučiasi kaip mama visiems savo darbuotojams.  Būtent todėl kai vienas klientas pradėjo agresyviai reikštis dėl menko nesusipratimo, Amanda įjungė kovinę būseną.

Klientas paprašė darbuotoją vardu Ryan Mosley užpildyti salotų indą, kuris buvo ištuštėjęs. Tačiau jis nežinojo, kad Ryan autizmo spektro sutrikimų ir jo darbo pareigos kavinėje yra labai konkrečios, todėl bet kokie prašymai, kurie neįeina į jo pareigas, labai sutrikdo jaunuolį.

Reklama

Problema būtų išspręsta taikiai ir be jokių priekaištų, tačiau viskas pakrypo kita linkme. Klientas reikalavo kavinėje turėti iškabas, perspėjančias, kad kavinėje dirba neįgalūs ir spec. poreikių žmonės. Amandos kantrybė išseko ir ji labai supyko ant siauro mąstymo žmogaus, kuriam turi būti duotas svarus pagrindas elgtis su žmonėmis gražiai.

Reklama

Šis klientas matyt myli salotų lapus labiau, nei žmones, o salotų dubuo yra svarbiau, nei žmogaus orumas. Amanda nusprendė nebetęsti ginčo su siauro požiūrio ir žmogiškumo stokojančiu klientu. Tačiau vėliau ji atspausdino iškabą, kurią pakabino tiesiai ant įėjimo durų.

Tačiau moteris parinko pačius idealiausius žodžius, kurie įrodė jos tiesą. Ji neprivalėjo išpildyti kvailų kliento reikalavimų, tačiau moteris pasinaudojo proga įrodyti savo poziciją ir parašė štai ką:

“Mes didžiuojamės būdami darbdaviu, kuris suteikia vienodas darbo galimybes visiems Dievo vaikams. INN komanda.”

Reklama

Amanda įrodė, kad už savo komandą ji gali pastovėti. Anot jos, jeigu kam nors nepatinka jos atsakas į kritiką, jie gali lankytis kitur. Tai buvo puikus ir įkvepiantis pavyzdys, kai išdidi kavinės savininkė nenusileido ir pastovėjo už savo darbuotojus.

Reklama

Jau seniai pasaulis pasikeitė į geresnę pusę, kai kova su diskriminacija dėl lyties, rasės, seksualinės orientacijos ar sveikatos pagaliau davė rezultatų. Be abejonės visi savo kasdienybėje žinome dar pavyzdžių, kur dar reikia daug tobulėti.  Tokie poelgiai kaip Amandos yra puikus žingsnis dideliame mūšyje dėl lygybės.

Reklama