Skip to main content

92-ejų senutė liko gyventi vienui viena apleistame kaime. Palikta likimo valiai senolė nustebo, kai į jos duris vieną dieną pasibeldė vietinės parduotuvės darbuotojas

92-ejų Vladica Dicic visą gyvenimą pragyveno viename ir tame pačiame kaime. Ji prisimena daug neramių laikų, antrąjį pasaulinį karą, sunkų gyvenimą po jo, galiausiai Kosovo karą, kurio dėka jos ir taip mažas kaimas visiškai ištuštėjo. Kadaise čia gyveno bent 20 žmonių, tačiau dabar Vladica yra vienintelė kaimo gyventoja, savo dienas leidžianti byrančiame namelyje.

Reklama

Nors moteris turi du sūnus, jie jos nelanko ir ja nesirūpina. Vienintelis sūnus pažįstamų dėka siunčia jai šiek tiek pinigų maistui. Iš esmės, Vladica paliko likimo valiai tiek jos vaikai, tiek seniūnijos darbuotojai, tiek valstybė. Tačiau vienas žmogus reguliariai kas tris dienas pasibeldžia į senolės duris.

Fadil Rama yra vietinės parduotuvės savininkas ir darbuotojas. Nors vyras turi savo verslą, jis toli gražu nėra nei turtingas, nei pasiturintis. Nepaisant to, Fadil grįžta du kartus į savaitę pas Vladica todėl, kad jis prisimena šią moterį nuo vaikystės.

Reklama

Nors jų nesieja jokie giminystės ryšiai, Fadil mėgsta prisiminti, kaip ši moteris kadaise mylėjo visus kaimo vaikus ir visada turėjo visiems saldainių. Galiausiai, jo širdis neleido pasielgti taip, kaip pasielgė visi kiti ir jis prisiėmė atsakomybę atnešti močiutei maisto, pagaminti jį, užkurti krosnelę ir patvarkyti aplinką. Dėkinga senolė neslepia džiaugsmo ašarų dėl to, kaip su ja elgiasi Fadil.

Reklama

Ji jau kurį laiką vadina jį savo trečiuoju sūnumi, kurio negimdė. Vyro atsidavimas žavi visos apylinkės žmones, kurie giria vyrą už tai, kad rūpinasi senole nepaisant to, kad šalies albanai ir serbai jau keletą dešimtmečių yra priešai.

“Mes nesigilinam į Serbijos ir Albanijos politikas, į senus konfliktus ir nesantaiką. Aš pažįstu šią moterį visą gyvenimą, todėl mūsų tautų skirtumai visiškai nublanksta” – sakė žurnalistams Fadil. Nors jis gauna šiek tiek finansinės paramos prekėms iš Vladica sūnaus, tačiau daugiausia lėšų moters rūpybai jis skiria iš savo kišenės.

Reklama

Kas kartą priartėjęs prie senolės namų, vyras bijo blogiausio ir visada tikisi geriausio. Nors ligota senolė nemano, kad gyventi jai liko daug, Fadil yra pasižadėjęs ja pasirūpinti iki jos paskutinių dienų.

“Kai pamačiau, kad ji liko vienui viena, aš nusprendžiau jai atsilyginti už jos gerumą, kadaise parodytą visiems kaimo vaikams.” – sako vyras.

Reklama

Jis mato, kad labiausiai senolei reikalingas yra bendravimas, kurį jai suteikia kiekvienas jo apsilankymas. Senolė visada išlydį Fadil su ašaromis, tačiau vyras visada ją užtikrina, kad jis jos neapleis ir grįš, kaip visados.
Šis vyras yra tikras gerumo įsikūnijimas, kuris parodo, kaip iš tikrųjų reikia gerbti ir mylėti savo bendruomenės senolius.

Reklama