Skip to main content

Akyli skrydžio palydovė pastebėjo detalę, kuri privertė ją sunerimti. Pasitvirtinus jos baimei jai į pagalbą prisidėjo lėktuvo pilotas

Skrydžio palydovo darbas yra viena geidžiamiausių profesijų. Nesustojančios kelionės, bendravimas su įvairiausiais žmonėmis, visi darbo priedai tikrai sužavi dažną. Tačiau gavus tokį darbą žmogus susiduria su realybe ir dideliu kiekiu apmokymų, kurie privalomi sėkmingai atlikti savo darbą.

Reklama

Tai yra darbas ne tik maloniai ir profesionaliai aptarnauti keleivius, tačiau ir užtikrinti visų saugumą nelaimių ir ne tik atvejais. Be viso fizinio pasiruošimo lėktuvo įgula privalo mokėti atpažinti ir įvairius kitus pavojus.

Tačiau kai istorijos herojė Shelia Fredrick dirbo Aliaskos avialinijose 2011 metais, jos apmokymai neapėmė vienos dažnos problemos, su kuria gali susidurti lėktuvo įgula – prekyba žmonėmis. Kaip atpažinti, į ką atkreipti dėmesį ir ką galiausiai daryti pamačius pavojaus ženklus – visą tai Shelia darė intuityviai, nes tam ji nebuvo paruošta.

Reklama

Vieno skrydžio metu ji kaip įprasta sveikinosi ir kalbino kone kiekvieną praeinantį keleivį. Viena pora keleivių jai pasirodė tiesiog keisti. Jauna mergina, vargingai apsirengusi, net sudraskytais drabužiais ir su ja keliavęs žymiai vyresnis prabangiai apsirengęs vyras jai iš karto atrodė įtartinai.

Reklama

Ji kalbino keleivius siūlydama gėrimų arba bandydama paprasčiausiai užmegzti pokalbį, bet į visus klausimus merginai atsakinėjo vyras. Jo kalbėjimo maniera irgi buvo labai šalta, tad jos įtarimai tik suintensyvėjo. Galiausiai Shelia pastebėjo, kad mergina eina į tualetą ir spėjo prieš jai ateinant tualete palikti jai raštelį. Mergina raštelyje tualete paliko atsakymą “man reikia pagalbos”.

Shelia įtarimai pasitvirtino – jauna vos 15-16 metų mergina buvo seksualinėje vergystėje, ją gabeno į kitą lokaciją. Palydovė skubiai pasidalino informacija su pilotu, kuris suorganizavo policijos pasitikimą oro uoste. Pareig8nai nusileidus lėktuvui sugebėjo iš karto ateiti prie įtariamojo ir jį suimti. Visi išliko ramūs iki pat paskutinės minutės ir gelbėjimo operacija pavyko puikiai.

Reklama

Vos išlipusį iš lėktuvo vyrą policija suėmė, o mergina buvo išlaisvinta iš seksualinės vergystės. Shelia ir ši istorija netruko išgarsėti beveik visame pasaulyje, tuo pačiu paskatinant daugelį oro linijų į mokymus komandoms pridėti ir apmokymus kaip pastebėti prekybos žmonėmis ženklus.

Reklama

Mergina, kuri dabar gyvena saugų ir laimingą gyvenimą iki jo galo bus dėkinga drąsiai ir įžvalgiai moteriai, kuri galimai jai išgelbėjo gyvybę to skrydžio metu. Ši istorija yra tik viena iš tūkstančių atvejų, nes prekyba žmonėmis yra gaji visame pasaulyje. Tačiau tai buvo dar vienas paskatinimas oro linijoms suteikti intensyvius psichologinius mokymus komandoms tam, kad kiekvienas būtų įgalus atpažinti įtartinus ženklus. 

Reklama