Skip to main content

Apvogtas statybininkas žadėdamas atlygį ieškojo vaizdo kamerose užfiksuoto vagies. Praėjus 3 dienoms jis sulaukė netikėto svečio statybvietėje

Būti apvogtam yra labai nemalonus jausmas. Suprantama, kad savo sunkiai uždirbto turto netekę žmonės turi pilną teisę pykti ir ieškoti teisybės. Taip elgėsi bei jautėsi statybų įmonės vadovas John Paul Cates. Jo šeimos verslas metų metais buvo puoselėjamas ir auginamas, tačiau pastaruoju metu įvykusios dvi jo įrankių vagystės sukėlė didelį įtūžį.

Reklama

Pirmosios vagystės metu dingo net 10 000 dolerių vertės įrankiai, tad savo turto apsaugai po patirtų nuostolių jis paliko vaizdo kameras. Antrą kartą vagies veidas buvo puikiai matomas, tad John po to, kai kreipėsi į policiją su įrodymais, pradėjo pats ieškoti nusikaltėlio skelbdamas skelbimą su juo nuotrauka ir žadamu 1000 dolerių atlygiu.

Tačiau praėjus trims dienoms statybų aikštelėje pasirodė ne kas kitas, o tas pats vagis, kurio ieškojo policija ir John. Tai buvo 33-metis Travis Sueyoshi, benamis, kuris pastaruosius 10 metų praleido risdamasis vis žemyn ir žemyn.

Reklama

Kadaise jis turėjo šeimą, 3 vaikus, tačiau pasirinkęs klaidingą kelią ir kompanijas jis išsiskyrė su žmona ir neteko galimybės būti savo vaikų gyvenimo dalimi. Vagystėmis jis ne tik bandė išgyventi, bet ir palaikyti savo žalingus įpročius. Žinodamas, kad šį kartą jis neišsisuks, jis pats atėjo maldauti John atleidimo už padarytą jam žalą.

Reklama

Travis maldavo nesodinti jo už grotų. Vietoje tų pinigų, kuriuos jis prarado per jį, vagis norėjo atidirbti. Tačiau sužinojęs, kad šis žmogus benamis ir kokiame skausme jis gyvena, John nusprendė išbandyti kitokį būdą. Jo širdis suminkštėjo ir jis pažadėjo duoti Travis darbo, tačiau už normalų užmokestį.

John panoro suteikti jam galimybę sąžiningai dirbti, tad tam, kad jis išpirktų savo kaltę, tereikėjo pasirodyti kasdien 7 valandą ryto ir dirbti. Mažai kas tikėjo, kad Travis bus pakankamai atsakingas ir tesės savo pažadą dirbti John, tačiau praėjus net mėnesiui vyras pasirodydavo darbe kasdien sutartu laiku.

Reklama

Jis tęsėjo savo pažadą ir galiausiai pradėjo naują gyvenimą. Galbūt tiek žmogui ir trūko – atleidimo, atjautos ir užuojautos, kurios dėka jis suėmė save į rankas ir pabandė gyventi dorai. Nors pradžioje jis buvo pagalbiniu darbininku, palaikančių tvarką statybų aikštelėje, Travis parodė iniciatyvą norėdamas įgyti statybininko įgūdžių.

Reklama

Su John ir kitų vyrų pagalba Travis buvo suteikta moralinė parama susirasti namus ir pradėti gyventi geriau.  Travis prisipažino, kad jis svajoja grįžti į normalų gyvenimą ir tapti pavyzdingu tėvu savo vaikams.

Šio verslininko veiksmai puikiausiai pademonstravo, kaip atleidimas ir gerumas gali pakeisti gyvenimus. Be abejonės, ne kiekvienas nusikaltėlis vertas paguodos ir atleidimo.  Tačiau tie, kas nuoširdžiai gailisi, sutikus tinkamus žmones gali gauti šansą pakeisti gyvenimą.

Reklama