Skip to main content

Šeima įsirengė 16 kv. metrų namelį, kuriame puikiai gyvena ir nejaučia vietos trūkumo

Reklama

Netoli Minsko gyvenanti šeima įsikūrė vos 16-os kvadratinių metrų name, kuriame yra viskas, ko reikia, norint patogiai gyventi. Tai yra puikus pavyzdys visiems, kuriems net ir esant didžiuliuose namuose, nuolat trūksta vietos apsisukti.

Žiūrint į Viktoro ir Tatjanos namuką, sunku įsivaizduoti, kad jame galėtų gyventi 3 žmonės. Tačiau, itin kuklaus dydžio namuke yra viskas ko jiems reikia: svetainė, virtuvė, miegamasis, vonios kambarys, sandėliukas ir nedidelis balkonas. Namas pritaikytas gyventi ir žiemą, o išlaidos tiesiog juokingos, tad namas atsipirko jau po metų.

Reklama

Vyras pasakoja, kad buvo nupirkęs sklypą ir pradėjo statyti namą šeimai. Tačiau, labai greit pajuto kad daro kažką ne taip. Tada šeima nuomojosi butą mieste ir mokėjo 350 dolerių nuomą, bei už komunalines paslaugas. Negana to, dar kitos išlaidos, kaip kuras, maistas, drabužiai. Tad susitaupyti nelabai ir ką bepavyksta. Vyras pagalvojo „kam visos šios išlaidos, jeigu jau turime savo žemę”. Gimė idėja pastatyti kompaktišką namą, kuriame būtų viskas ko reikia, kad pagyventi kurį laiką. Ir tokiu būdu papildomai sutaupyti po maždaug 500 dolerių pajamų. O be to, šį namą po to galima naudoti svečiams.

Reklama

Gyvenant tokiame name, pragyvenimas itin pigus. Sąskaita už elektrą juokinga, o už vandenį mokėti nereikia, nes šeima turi savo pačių pasigamintą kanalizacijos sistemą.

Įėjus į namo vidų, apima įspūdis, kad namo vidus yra daug erdvesnis, nei jo išorė. Visa tai lemia geras išplanavimas. Nuo tarpdurio atsiduriame koridoriuje (žinoma, šią vietą sunku vadinti koridoriumi įprasta prasme, nes jos plotas yra maždaug lygus pėdos kilimėlio plotui). Dešinėje yra drabužių spinta viršutiniams drabužiams, kairėje – tualetas kartu su dušu.

Reklama

Vienu laipteliu žemyn nuo koridoriaus yra svetainė, dviem laipteliais aukštyn – virtuvė.

Reklama

Po virtuvės grindimis yra gili maždaug metro aukščio niša, kuri tarnauja kaip sandėliavimo patalpa. Ten laikoma kompaktiška skalbimo mašina, bei namų apyvokos daiktai.

Prie pat lubų yra dviguba lova, kurios matmenys 1,4 x 2 m. Taip pat sėdint ant lovos, kabančiomis kojomis žemyn, galima sėdėti prie kompiuterio.

Vienu metu gali sėdėti ant tualeto ir naudotis dušu. Vanduo išteka per kanalizaciją, esančią grindyse.

Gerbdami namo originalumą, dauguma žmonių šeimos klausia, ar jiems tikrai patogu trise gyventi tokiame name.

Juokaudamas vyras daugeliui atsako, kad net ne trise, o dar turi ir šunį. Be to, nei vienas šeimoje neserga klaustrofobija. O namo išplanavimas yra labai teisingai atliktas, todėl net vakare kažkam dirbant su šviesa, kiti tuo metu gali ilsėtis lovoje.

Ventiliacijos, esančios vonios kambaryje ir virtuvėje užtikrina, kad šeima visada gauna šviežio oro, o jei reikia labiau pravėdinti patalpas, užtenka pusei minutės atidaryti duris.

Žinoma, su tokiu namu patogiau gyventi vienam asmeniui ar porai. Su vaiku sunkiau. Tačiau, visi supranta, kad tai tik laikinas jų būstas. Baigus statyti įprastą namą, šeima persikels į jį.

Reklama